Skip to content
Menu
Mesto rozšíri parkovisko pri krytej plavárni
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Mesto rozšíri parkovisko pri krytej plavárni

Žiar nad Hronom:

Na aprílovom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Žiari nad Hronom schválili poslanci bezplatnú zámenu pozemkov vo vlastníctve mesta za pozemok vo vlastníctve Banskobystrického samosprávneho kraja. Pre takúto zámenu sa samospráva a kraj dohodli z dôvodu dobudovania a zväčšenia existujúceho parkoviska pri krytej plavárni na Ulici M. Chrásteka.

Mestský pozemok sa nachádza pod cestou č. III/2483 na Ulici A. Dubčeka a pozemok vo vlastníctve BBSK za krytou plavárňou na Ulici M. Chrásteka, v blízkosti technickej školy a krytej plavárne. Po dobudovaní bude mať parkovisko miesta pre autobusy a zatiaľ nebude spoplatnené. Primátor mesta, Peter Antal, verí, že nové parkovacie miesta návštevníci uvítajú.

„Po znovuotvorení zrekonštruovanej krytej plavárne sa v týchto miestach výrazne zaťažila doprava. Podľa našich informácií sem príde aktuálne každú hodinu približne 50 až 60 ľudí. Som preto veľmi rád, že Banskobystrický samosprávny kraj súhlasil ako keby s odkrojením časti pozemku z areálu školy a súhlasila s tým aj samotná škola. Verím, že dobudovanie parkoviska pomôže každému návštevníkovi plavárne,“ hovorí žiarsky primátor a ako podotýka, s nedostatkom voľných parkovacích miest má skúsenosti aj on zakaždým, keď ide na plaváreň.

Ako ďalej Peter Antal naznačuje, nateraz sa neuvažuje nad tým, že by bolo parkovisko spoplatnené. „Uvidíme, ako bude prevádzkované do budúcna. Ak si však na parkovisku urobia okolité byty vlastné parkovacie miesta, budeme musieť pristúpiť k spoplatneniu. Pretože nové parkovisko bude slúžiť výhradne návštevníkom plavárne,“ dodáva primátor Žiaru.

Parkovisko v blízkosti plavárne bude asfaltové, so státím pre autobusy a osobné autá. Slúžiť by malo aj pre Mestské kultúrne centrum, kedy bude Céčko organizovať väčšie podujatia a bude potrebovať miesta pre autobusy. 

(lt)

 

Zdroj: Mesto Žiar nad Hronom