Karate1 Youth League – A Coruňa, Španielsko: Takmer dokonalý výsledok Adama Hudeca
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.

Žiar nad Hronom:

Od stredy, 16. mája, až do nedele, 19. mája, sa konalo ďalšie kolo mládežníckej svetovej ligy pre kategórie U14 až U21. Turnaj bol zaradený ako sledovaný a jeden z nominačných pretekov na októbrové Majstrovstvá sveta kadetov, juniorov a U21.

„Zo Žiaru“ odleteli do Španielska tréneri Ivan Tatár, Imrich Šoltés a pretekári Adam Hudec, Alexandra Kalamárová a Viktória Šoltésová.

Prvý deň nastúpila do bojov Alexandra Kalamárová, ktorá pred mesiacom zmenila vekovú kategóriu z junioriek na U21. Napriek svojej húževnatosti a bojovému nasadeniu prehrala v prvom kole s Portugalčankou tesne o jeden bod.

V piatok sa na štart postavila Viktória Šoltésová proti svetovej trojke, niekoľkonásobnej medailistke z K1 Youth League a úradujúcej vicemajsterke sveta z roku 2022 Maďarke Emme Lili Loyal. Napriek tomu, akú ťažkú a skúsenú pretekárku Viktórii rozlosovanie pridelilo, zápas skončil nerozhodne a rozhodcovia posunuli do ďalšieho kola Maďarku Loyal.

Posledným našim pretekárom bol jediný katista Adam Hudec, nastúpil v kategórii kata katedov, ktorá odštartovala tretí súťažný deň, hneď ráno o deviatej. Štartovalo v nej 106 pretekárov z 28 štátov, jednoznačne tak patrila k najobsadenejším na tomto podujatí. Spolu s Adamom v nej  súťažilo päť slovenských reprezentantov.

Len jedno kolo chýbalo Adamovi a bol by bojoval o medailu

Adam postupne zdolal všetkých štyroch katistov, ktorých mu pridelilo rozlosovanie – Angličana, Švajčiara, Španiela a Filipínca. Vyhral tak svoju osminu súťažného pavúka. Ďalej  postúpili už len ôsmi pretekári, víťaz z každého rozlosovania, ktorých bolo osem.

Tu už Adamovi chýbal kúsok športového šťastia, keď sa do rozstrelu o štvrťfinále postavil proti neskoršiemu víťazovi kategórie z Japonska. Adam tak dostal šancu zabojovať v repasáži, kde už nestačil na súpera z Portugalska a s prehrou 23.30 ku 23.80 bodov tak obsadil neskutočné siedme miesto.

Veľkou podporou sme Adamovi boli pri online vysielaní nielen my a jeho rodičia, ale na mieste jednoznačne Ivan Tatár, ktorý ani nevedel, ako sa z kumite trénera a kauča stal v Španielsku takmer medailovým kaučom Katistu. Ako povedal Ivo – bol to stres, adrenalín ale aj zábava, sledovať Adama, ako ide z kola na kolo ďalej.

O mesiac sa v chorvátskom Poreči koná ďalšie kolo svetovej ligy, kde naši pretekári určite ukážu svoje kvality a my veríme, že s ešte lepšími výsledkami.