Skip to content
Menu
Zuby ako na obálke časopisu? Stačí jedna vec z kuchyne, no na sódu bikarbónu zabudnite! Účinky po 7 dňoch
publikované: 26 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Zuby ako na obálke časopisu? Stačí jedna vec z kuchyne, no na sódu bikarbónu zabudnite! Účinky po 7 dňoch

26.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/MJTH).

Mnoho ľudí sníva o snehobielom úsmeve, aký majú hollywoodske hviezdy. Ukazuje sa, že na to, aby ste sa mohli tešiť z krásnych zubov, nemusíte míňať milióny. Na zbavenie sa zafarbenia stačí jeden výrobok z kuchyne.

Ako sa postarať o krásny úsmev? Užitočný bude určitý produkt, ktorý môžeme mať v kuchyni.
Foto: shutterstock/MJTH

Mnoho faktorov môže spôsobiť zmenu farby zubov. Pitie veľkého množstva kávy, fajčenie, jedenie a dokonca aj užívanie niektorých liekov. Snaha o perleťovo biely úsmev často spôsobuje, že míňame veľa peňazí na bielenie zubov v zubných ambulanciách. Medzitým existujú domáce, bezpečné a predovšetkým účinné spôsoby bielenia zubov, ktoré nevyčerpajú vašu peňaženku. Podporovateľom takýchto riešení je partner „The Sun„, Dr. Ferakh Hamid, zubný lekár s 20-ročnou praxou.

Muž zdôrazňuje, že predovšetkým používajte prípravky odporúčané zubnými lekármi. Patria sem napríklad obľúbené súpravy na domáce bielenie zubov pásiky a prekrytia.

Napríklad: takáto sada môže byť neporovnateľne lacnejšia ako napríklad bielenie zubov diódovým laserom. Takáto liečba stojí až 600 EUR. Bielenie pomocou lampy môže stáť až 350 EUR. Na druhej strane, overlay metóda stojí v ordinácii zubára približne 150 – 250 EUR.

Odborník však dodáva, že by ste si mali vyberať len značky schválené odborníkmi, pretože potom si môžeme byť istí, že ich produkty obsahujú zložky, ktoré sú pre naše zuby bezpečné, nespôsobujú precitlivenosť a nepoškodzujú sklovinu. Pred konečným výberom je najlepšie požiadať o radu svojho zubára.

„Takýto starostlivý výber pomáha predchádzať poškodeniu skloviny a ďasien, znižuje citlivosť zubov a chráni celkové zdravie ústnej dutiny“

– hovorí lekár.

Biele zuby sú snom mnohých ľudí. Zubár vám povie, čo je najlepšie použiť

Ak však nechceme používať prekryvy alebo pásiky, môžeme si úsmev jemne rozjasniť špeciálnymi bieliacimi pastami. Lekár radí vyberať tie, ktoré odstraňujú škvrny, chránia sklovinu a obsahujú jemný bieliaci roztok.

„Výhody upokojenia precitlivenosti a ochrany zubnej skloviny z nej robia cenný prvok komplexnej starostlivosti o ústnu dutinu“

– hovorí lekár v rozhovore pre „The Sun“.

Odborník odhalil aj niektoré „lifehacky“ o domácom bielení zubov, ktoré kolujú po internete. Najobľúbenejšie je vyplachovanie zubov citrónovou šťavou alebo čistenie zubov sódou bikarbónou. Špecialista zdôrazňuje, že by sa v žiadnom prípade nemali používať! Škodia sklovine a spôsobujú precitlivenosť.

„Vyhnite sa domácim bieliacim prostriedkom, ako je sóda bikarbóna, ktorá môže časom poškodiť vašu sklovinu“

– hovorí.

Ďalším príkladom sú obľúbené čierne zubné pasty s obsahom dreveného uhlia. V skutočnosti môžu spôsobiť viac škody ako úžitku, pretože môžu narušiť vašu sklovinu.

„Bielenie zubov doma je bezpečná možnosť, ak používate profesionálne poskytnuté zubné vaničky a gély“

– dodáva.

Krásne zuby už po týždni? Tento jeden produkt nájdete vo svojej kuchyni

Existuje však jeden prípravok, ktorého užívanie môže mať veľmi pozitívny vplyv na naše zuby. Je to kokosový olej, ktorý možno máte vo svojej kuchyni. Technika vyplachovania úst kokosovým olejom je známa už 3000 rokov. Najlepšie je vybrať si bioprodukt. Kokosový olej je tuk vylisovaný z dužiny kokosu.

Je to jeden z najlepších zdrojov nasýtených mastných kyselín. Obsahuje veľmi dôležité a cenné triglyceridy so stredne dlhým reťazcom (MCT), ktoré môžu mať mnoho zdravotných výhod. Kokosový olej je bohatý na kyselinu laurovú a mastné kyseliny so stredne dlhým reťazcom. Kyselina lautová má antibakteriálne, protiplesňové a antivírusové vlastnosti.

Môže vám teda pomôcť vyplachovanie úst kokosovým olejom? Určite musíte byť trpezliví a robiť to pravidelne. U niektorých ľudí môžu byť prvé účinky viditeľné už po 7 dňoch! Po prvé, výplach úst kokosovým olejom môže pomôcť zbaviť sa škodlivých baktérií z úst. Je tiež dobrou alternatívou mnohých ústnych vôd, ktoré často obsahujú chlórhexidín, ktorý dráždi a vysušuje jemné sliznice v ústach.

Kokosový olej je skvelý na starostlivosť o ústnu dutinu.
Foto: shutterstock/Inna Dodor

V boji proti zápachu z úst môže pomôcť tiež vyplachovanie zubov kokosovým olejom. Okrem toho môže kokosový olej zabrániť vzniku dutín a zápalu ďasien. To všetko vďaka svojim antibakteriálnym vlastnostiam. Ukázala to jedna štúdia, v ktorej si 60 pacientov so zápalom ďasien vyplachovalo ústa kokosovým olejom po dobu 30 dní. Ukázalo sa, že už po týždni zaznamenali výrazné zníženie zubného povlaku (kameň) a zlepšenie stavu ďasien.

Ako si vypláchnuť ústa kokosovým olejom?

Stačí vám 10 mililitrov organického oleja, teda 1 polievková lyžica. Rozpustite olej v ústach a rozotrite ho po celých ústach – zuboch, jazyku, ďasnách a podnebí. Táto akcia by mala trvať približne 15-20 minút. Po tejto dobe treba olej vypľuť do odpadkového koša. Nakoniec si nezabudnite vypláchnuť ústa vodou.

Je však potrebné dodať, že kokosový olej zuby nebieli – v súčasnosti nemáme žiadny výskum, ktorý by to potvrdil. Môže však výrazne prispieť k odstráneniu zafarbenia zubov, čo dáva vizuálny efekt belšieho a žiarivejšieho úsmevu.

Treba tiež zdôrazniť, že kokosový olej nie je liek, takže vyplachovanie úst touto látkou nevylieči vážne zdravotné problémy, ako je napríklad zubný kaz. Na tento účel by ste mali navštíviť lekára.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zubár nepochybuje. Tieto 2 chyby spôsobujú, že vaše zuby zožltnú. „Časom budú menej biele.“

Liek na opätovný rast zubov? Vedci to otestujú na ľuďoch. „Sen každého zubára“

The post Zuby ako na obálke časopisu? Stačí jedna vec z kuchyne, no na sódu bikarbónu zabudnite! Účinky po 7 dňoch appeared first on Vášeň v tebe.