Skip to content
Menu
Zubár nepochybuje. Tieto 2 chyby spôsobujú, že vaše zuby zožltnú. „Časom budú menej biele.“
publikované: 10 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Zubár nepochybuje. Tieto 2 chyby spôsobujú, že vaše zuby zožltnú. „Časom budú menej biele.“

10.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Každý z nás by chcel mať snehobiely a krásny úsmev, no ukazuje sa, že pravidelné čistenie zubov nemusí stačiť. Ako sa starať o zuby, aby nezožltli? Zubár upozornil na dve časté chyby.

Ako si správne čistiť zuby? Mnohí z nás robia tú chybu, vďaka ktorej sú „menej biele“.
Foto: súkromný archív

Ako si správne čistiť zuby sa učíme už od detstva, no ukazuje sa, že nie každý to robí správne. Ukazuje sa, že veľa ľudí robí dve chyby, kvôli ktorým im zuby zožltnú a nevyzerajú najlepšie. Zubár Ferakh Hamid v rozhovore pre Ladbible vysvetlil, že po určitých jedlách je dôležité pripraviť si zubnú kefku a vypláchnuť si ústa.

Ako si správne čistiť zuby? Mnohí z nás robia tú chybu, vďaka ktorej sú „menej biele“

Čistenie zubov pomáha zbaviť sa nahromadeného zubného kameňa a osviežuje dych. Najlepšie je ich vyčistiť pred raňajkami a prvým jedlom, pretože v noci sa v ústach množia baktérie produkujúce kyseliny, čo je krátka cesta k zožltnutiu plaku. Ak si pred prvým jedlom umyjeme zuby, zničíme baktérie a ochránime sklovinu.

Doktor Ferakh Hamid tiež poukázal na to, že mnohí ľudia používajú zubné kefky nesprávne. Pred nanesením pasty na ňu navlhčite štetiny, aby sa pasta lepšie rozotierala.

„Čistenie zubov určitým spôsobom, napríklad bez vody alebo hneď po konzumácii kyslých potravín, môže časom spôsobiť, že budú menej biele“

– zdôraznil.

Čo robiť, aby vám zuby nežltli? Zubár nepochybuje. Niektoré jedlá zvyšujú žltnutie

Odborník tiež pripomenul, že umývanie zubov po zjedení pikantných či kyslých jedál nie je vhodné. Prečo? Ukazuje sa, že táto akcia zvyšuje žltnutie zubného povlaku. Ak však potrebujete použiť zubnú kefku, oplatí sa vypiť pohár vody alebo opláchnuť zuby.

„Dôrazne odporúčame, aby ste sa zdržali čistenia zubov po konzumácii čohokoľvek kyslého, či už je to ovocie, sóda, džús alebo kyslé cukríky“

– povedal.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Liek na opätovný rast zubov? Vedci to otestujú na ľuďoch. „Sen každého zubára“

Dajte si levanduľu pod vankúš a uvidíte, ako skvele to funguje

The post Zubár nepochybuje. Tieto 2 chyby spôsobujú, že vaše zuby zožltnú. „Časom budú menej biele.“ appeared first on Vášeň v tebe.