Skip to content
Menu
Zalejte vodou a ráno vypite. Z čriev to vyženie usadeniny a zníži chuť do jedla. V okamihu sa zbavíte brušiek
publikované: 8 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Zalejte vodou a ráno vypite. Z čriev to vyženie usadeniny a zníži chuť do jedla. V okamihu sa zbavíte brušiek

8.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Chudnutie je strašiakom mnohých žien. Môžeme urobiť veľa pre to, aby sme sa zbavili prebytočného tuku a vyčnievajúceho bruška. Doplnky stravy môžu byť drahé, majú nepochopiteľné zložky a nemusia mať účinok, ktorý hľadáme. Počuli ste však už o vláknine? Je to jej úplný opak.

Chudnutie je strašiakom mnohých žien. Môžeme urobiť veľa pre to, aby sme sa zbavili prebytočného tuku a vyčnievajúceho bruška.
Foto: shutterstock/New Africa

Vláknina je v našej strave nevyhnutná. Mali by sme sa uistiť, že naša denná strava obsahuje aspoň 25 g vlákniny. Vzhľadom na dostupnosť vysoko spracovaných výrobkov však môže byť niekedy ťažké vybrať si tie, ktoré sú skutočne bohaté na vlákninu. A to sa oplatí venovať pozornosť, najmä ak chceme schudnúť.

Vystupujúce brucho nie je vždy vinou telesného tuku

Nehovoríme však o drahých výživových doplnkoch – často s nejasným zložením, premrštenou cenou a nie úplne preukázaným účinkom. Výbornou podporou pri chudnutí môže byť dôležitá vláknina. Ide o produkt vyrobený z dvoch prírodných zložiek: semien psyllia a vaječníka. Dá sa kúpiť v lekárňach alebo obchodoch so zdravou výživou doslova za desiatky €. Ako vláknina funguje?

Podporuje činnosť čriev,

čistí telo od toxínov, ťažkých kovov a žlčových kyselín,

zvyšuje pocit sýtosti, a tým potláča chuť do jedla,

pomáha proti hnačke, zápche a plynatosti.

Tá môže byť pre mnohé ženy skutočným problémom. Myslíme si, že za vystupujúce brucho môže prebytočný tuk, ale niekedy sa ukáže, že problémom je v skutočnosti nadmerné hromadenie plynov v črevách. To často súvisí s konzumáciou vysoko spracovaných potravín. Vitálna vláknina pomáha odstraňovať plyny a obnoviť normálnu peristaltiku čriev.

Tip! Je dobré si uvedomiť, že vyvážená strava pomáha pokryť potrebu vlákniny. Ak však máte problém s jej kontrolou, je vhodné siahnuť po podpore vo forme životne dôležitej vlákniny.

Nápoj s vlákninou je najlepšie piť ráno a večer pred jedlom. Ráno pomôže oživiť tráviaci systém a zasýti vás, zatiaľ čo večer podporí činnosť čriev a pôsobí proti plynatosti.
Foto: shutterstock.com/Valente Romero

Ako si pripraviť životne dôležitú vlákninu?

Nápoj s vlákninou je najlepšie piť ráno a večer pred jedlom. Ráno pomôže oživiť tráviaci systém a zasýti vás, zatiaľ čo večer podporí činnosť čriev a pôsobí proti plynatosti. Stačí dve čajové lyžičky zaliať pohárom vlažnej vody a počkať 20 minút. Po uplynutí tejto doby nápoj vypite.

Poznámka: Ak doplníte vlákninu, nezabudnite zvýšiť množstvo vypitej vody. Mali by ste prijať aspoň 2 litre tekutín.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Sú najlepším zdrojom vlákniny. Nezabudnite ich zaradiť do svojho každodenného jedálnička

Pridajte do kávy namiesto mlieka. Bude pôsobiť ako metla na lenivé črevá. Váha začne klesať

The post Zalejte vodou a ráno vypite. Z čriev to vyženie usadeniny a zníži chuť do jedla. V okamihu sa zbavíte brušiek appeared first on Vášeň v tebe.