Skip to content
Menu
Zakvitnuté čerešne na prvomájový bozk nájdu Žilinčania vďaka aplikácii
publikované: 30 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Zakvitnuté čerešne na prvomájový bozk nájdu Žilinčania vďaka aplikácii

Tradičný prvomájový bozk pod zakvitnutou čerešňou patrí medzi obľúbené rituály Žilinčanov. Tento rok však môžu obyvatelia Žiliny využiť moderné technológie na objavenie najkrajších miest s čerešňami v kvete vďaka novej aplikácii “Prvomájové čerešne”.

Mesto Žilina predstavilo novú mapovú aplikáciu, ktorá umožní užívateľom nájsť najbližšiu zakvitnutú čerešňu. Aplikácia je súčasťou geografického informačného systému (GIS) mesta, ktorý poskytuje verejnosti digitálne mapy a informácie o rôznych lokalitách.

Okrem hľadania čerešní umožňuje GIS mesta Žilina prístup k rôznym ďalším informáciám, ako sú územné plány, detské ihriská, športoviská a informácie o vozidlách zimnej údržby na cestách.

Aplikácia “Prvomájové čerešne” je dostupná prostredníctvom webovej stránky GIS mesta Žilina a je kompatibilná s počítačmi aj mobilnými zariadeniami. Užívatelia môžu očakávať, že aplikácia spolupracuje s GPS prijímačmi, čo umožní presné lokalizovanie stromov čerešní.

Geografický informačný systém (GIS) mesta Žilina, spustený v marci minulého roka, je dostupný on-line a je súčasťou snahy mesta o technologický rozvoj a poskytovanie aktuálnych informácií občanom.

Mesto plánuje aj ďalší rozvoj GIS, s cieľom pridať nové aplikácie a poskytovať verejnosti ďalšie užitočné mapové funkcie.

©Slovenský večerník/ilustračné foto