Skip to content
Menu
Zabudnite na hodiny žehlenia. Odložte žehličku nabok
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Zabudnite na hodiny žehlenia. Odložte žehličku nabok

3.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Žehlenie hromady oblečenia môže byť skutočným utrpením. Zdĺhavé, únavné a nudné. Niet divu, že nie každý je fanúšikom tejto povinnosti. Vďaka jednoduchému patentu už nikdy nebudete musieť používať žehličku. Vaše oblečenie zároveň zostane hladké. Ako?

Žehlenie hromady oblečenia môže byť skutočným utrpením. Zdĺhavé, únavné a nudné. Niet divu, že nie každý je fanúšikom tejto povinnosti.
Foto: shutterstock/New Africa

Domáce triky sú jednoduchým spôsobom, ako ušetriť čas a peniaze. S ich pomocou môžete zvládnuť nepríjemné domáce práce. Ak sa vám okrem žehlenia nepáči predstava pokrčenej košele, použite na vešanie bielizne vešiak a štipce. Tkanina bude dokonale hladká.

Ako môžete žehliť bez žehličky? Dômyselný trik na pokrčené košele

Žehlenie košele je mimoriadne nevďačná úloha, ktorá zvyčajne zaberie veľa času a nervov. Stačí jeden neuvážený pohyb a záhyby sa objavia znova. Niet divu, že ju toľko ľudí nemá rado. Ak nechcete stráviť celý večer pri doske, použite jednoduchý trik a postarajte sa o látku už počas sušenia. Namiesto použitia šnúry na bielizeň alebo sušičky mokré oblečenie pred zavesením na vešiak poriadne pretrepte. . Takto sa po uschnutí narovná ako pri žehlení. Tento trik môžete použiť aj na tričká a mikiny.

Ako narovnať záhyby? Pomôže vám para.

Štipce nie sú jediným spôsobom, ako vyžehliť bielizeň bez žehličky. Pomôcť môže aj horúci kúpeľ alebo sprcha. Stačí zavesiť pokrčené oblečenie v kúpeľni, namočiť ho do teplej vody a nechať paru urobiť svoju prácu. Dobre poslúži aj obyčajný hrniec s horúcou vodou, ktorý funguje ako drahý a poriadny naparovač.

Štipce nie sú jediným spôsobom, ako vyžehliť bielizeň bez žehličky. Pomôcť môže aj horúci kúpeľ alebo sprcha
Foto: Súkromný archív

Čo namiesto žehličky? Použite domáci patent

Ak sa neradi namáhate, môžete použiť hotový trik, ktorý spočíva v zakúpení „žehličky v spreji“, výrobku, ktorý jednoducho nastriekate na záhyby a v okamihu ich narovnáte. Dostanete ich vo väčšine obchodov za približne 20 EUR. Samozrejme, môžete si ho pripraviť aj sami. Do pohára demineralizovanej vody pridajte polievkovú lyžicu octu, polievkovú lyžicu zmäkčovadla na textílie, premiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte na látku a rukami vypracujte záhyby a nebude po nich ani stopy.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žehlenie spodnej bielizne je nezmysel? Nič z toho! Radšej to začnite robiť

Túto funkciu má každá žehlička. Mnoho ľudí o nej nevie a pritom im veľmi uľahčuje život

The post Zabudnite na hodiny žehlenia. Odložte žehličku nabok appeared first on Vášeň v tebe.