Skip to content
Menu
Zábavký park v Indii zachvátil požiar, vyžiadal si najmenej 27 mŕtvych
publikované: 26 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Zábavký park v Indii zachvátil požiar, vyžiadal si najmenej 27 mŕtvych

Najmenej 27 ľudí, väčšinou detí, zahynulo po tom, ako v zábavnom parku v západoindickom meste Rádžkot v štáte Gudžarát vypukol v sobotu mohutný požiar. Situácia je podľa polície už pod kontrolou a prebieha záchranná operácia, éíše denník The Guardian.

VIDEO: Požiar v indickom zábavnom parku.

V dvojposchodovej budove v parku sa v čase vypuknutia požiaru nachádzalo viac ako 300 osôb. “Ľudia uviazli v pasci, pretože sa zrútila dočasná konštrukcia zariadenia v blízkosti vchodu, čo im sťažilo únik,” uviedol jeden zo svedkov.

Na záberoch bolo vidieť, ako hasiči odstraňujú trosky budovy, ktorá sa podľa miestnych médií využívala na bowling, motokáry a trampolíny. Likvidácia požiaru trvala takmer hodinu, pričom zranených prevážal do nemocnice približne tucet sanitiek.

Príčina požiaru je predmetom vyšetrovania. Predstavitelia hasičského zboru uviedli, že išlo zrejme o skrat. Telá mŕtvych boli silne spálené, čo sťažuje ich identifikáciu. Polícia uviedla, že majiteľa zábavného parku obviní z nedbanlivosti.

Indický premiér Naréndra Módí vyhlásil, že ho požiar v Rádžkote “veľmi zarmútil”. Dodal, že “myslí na tých, ktorí prišli o svojich blízkych a modlí sa za zranených”.

Požiare sú v Indii časté v dôsledku zlých stavebných postupov, preľudnenia a nedodržiavania bezpečnostných predpisov. V roku 2016 zahynulo v juhoindickom štáte Kérala po veľkom výbuchu počas zakázaného ohňostroja viac ako sto ľudí.

 

Zdroj: HN