Skip to content
Menu
ZA 47 MINÚT SME V DETVE STRETLI 11 MEDVEĎOV. TOTO SA MUSÍ RIEŠIŤ | MIROSLAV SUJA | TVOTV
Redakcia
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
ZA 47 MINÚT SME V DETVE STRETLI 11 MEDVEĎOV. TOTO SA MUSÍ RIEŠIŤ | MIROSLAV SUJA | TVOTV
Redakcia

Hosťom TV OTV je Miroslav Suja, kandidát za poslanca Európskeho parlamentu za hnutie REPUBLIKA.

Slovensko ale v podstate aj takmer celá Európa má za sebou najväčšie farmárske protesty v histórii. Hnev veľkej časti poľnohospodárov smeroval a v podstate ešte stále smeruje na Európsku úniu. Európska komisia pod vplyvom ich nespokojnosti urobila poľnohospodárom určité ústupky. Ako vy vnímate samotné protesty a určitý konsenzus s Európskou komisou, ktorý nastal? Mala by EK ustúpiť farmárom aj v ďalších bodoch? A ak áno, v ktorých?

Požiadavky farmárov boli jasné. Zahŕňali odmietnutie prísnych environmentálnych obmedzení EÚ, rastúcej byrokracie, uvoľnenie dovozu agrokomodít z tretích krajín a urýchlené vyplatenie priamych podpôr. Nie všetky tieto body boli splnené. Očakávate preto ďalšie protesty v Európe po eurovoľbách?

Pre každého z nás je dôležité, aby sme konzumovali kvalitné potraviny. Síce Slovensko je od roku 2004 súčasťou Európskej únie, ale nemôžeme povedať, aby sme tie kvalitné potraviny mali zabezpečené. Ako proti takémuto niečomu bojovať, resp. ako dosiahnuť tú kvalitu potravín?

Veľkým problémom pre spotrebiteľov je aj dvojitá kvalita potravín. Existuje nejaký opravný mechanizmus, aby sa tomu zabránilo?

Ktoré plodiny sa pestujú najčastejšie v slovenskom poľnohospodárstve? Veľmi často vidíme na poliach repku olejnú. Prečo?

Aký je Váš názor na import potravín zo zahraničia, z členských krajín EÚ? Myslím na tie poľnohospodárske produkty a mäsové výrobky, ktoré si dokážeme vypestovať a vychovať sami?

Ukrajina je tretia krajina, nie je to členská krajina EÚ. Aký je Váš názor ohľadne ukrajinských produktov? Mali by byť výrobky z Ukrajiny povolené na európsky trh? Nevytvára sa tak konkurencia pre našich poľnohospodárov?

Ako by mala vyzerať budúca poľnohospodárska politika? Aké zmeny v novej reforme najviac pomôžu slovenským pestovateľom a chovateľom? Myslím aj z pozície slovenskej legislatívy, ale aj z pohľadu tej európskej, keďže tam sa uchádzate o post poslanca.

Kandidáti politických strán v eurovoľbách majú rozdielne názory na to, či by EÚ mala pokračovať v plnení cieľov Európskej zelenej dohody v poľnohospodárstve. Aká je budúcnosť tejto Európskej zelenej dohody v rámci tejto oblasti?

21. mája ústavnou väčšinou prešiel zákon o urýchlenom a zjednodušenom odstrele medveďov. Ako vy vnímate situáciu s medveďmi,….?

Aké sú priority hnutia Republika v eurovoľbách, ktoré hodnoty a aké programové body budete presadzovať, ak sa Vy alebo iní členovia z Vašej kandidátnej listiny dostanú do Európskeho parlamentu?

Čo môžeme očakávať od Miroslava Suju, ak získate potrebný počet voličských hlasov a stanete sa europoslancom. Aký štýl politiky budete presadzovať. Budete patriť medzi tie kritickejšie hlasy alebo sa budete snažiť o umiernejšiu politiku?

#tvotv #republika #europeanparliamentZdroj: TVOTV