Skip to content
Menu
Z bratislavského lesoparku zmizne ďalšia ruina
publikované: 3 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Z bratislavského lesoparku zmizne ďalšia ruina

Z bratislavského lesoparku zmizne ďalšia ruina, čím sa pokračuje v úsilí vyčistiť tento krásny prírodný klenot od starých a nefunkčných objektov.

Tento dlhodobý projekt vedenia mesta a Mestských lesov prispieva k zachovaniu a zlepšeniu krásneho prírodného prostredia Bratislavy. Napriek komplikáciám spojeným s vlastníctvom ruín súkromnými subjektmi alebo štátom, sa podarilo dosiahnuť dohodu, vďaka ktorej sa bude jedna z týchto ruín zbavená.

Bratislavský lesopark je klenotom mesta, ktorý prispieva k obrazu Bratislavy ako jedného z najzelenších hlavných miest na svete. Ročne ho navštívi až milión ľudí, ktorí si tu užívajú prírodné chodníčky a zelené plochy. Avšak staré ruiny starých budov, ako je rybárska reštaurácia a stará lesná správa, doteraz kazili atmosféru tohto miesta, informuje Mesto Bratislava.

Najväčšou z týchto ruín bola rybárska reštaurácia, ktorá chátrala roky vedľa budovy Mestských lesov Bratislava. Tento objekt, patriaci štátnym Lesom SR, bude v priebehu niekoľkých dní odstránený.

Búracie práce začnú 6. mája 2024 a mali by trvať približne 4 týždne. V dotknutom priestore bude počas prác obmedzený pohyb pre turistov. Po odstránení ruín sa plánuje vytvorenie plochy pre rekreačné využitie a opravy vybraných úsekov lesných ciest, ktoré slúžia ako cyklotrasy a turistické trasy. Okrem toho budú pridané aj viaceré prvky dreveného mobiliáru, ako sú altánky a lavičky, a budú obnovené striešky na lesných studničkách.

Hlavné mesto spolu s Mestskými lesmi pokračuje v hľadaní riešení odstraňovania ďalších ruín v bratislavskom lesoparku. Týmto spôsobom sa systematicky pracuje na tom, aby sa z tohto lesoparku stal najlepší prírodný rekreačný areál v regióne.