Skip to content
Menu
Výťažok z ľanového semienka ideálny na vrásky. Vyžehlí ich ako žehlička
publikované: 21 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Výťažok z ľanového semienka ideálny na vrásky. Vyžehlí ich ako žehlička

20.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture).

Neoceniteľné vlastnosti ľanového semienka sú známe už po stáročia. Naše prababičky s obľubou používali semená tejto rastliny na mnohé neduhy, ale je dobré vedieť aj to, že výťažok z týchto semien pôsobí ako prírodný botox a ľanová maska sa stala hitom v roku 2024.

Maska z ľanových semienok zlepší stav pokožky.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Ľanové semienko a jeho zázračné vlastnosti

Ľanové semienko je už dlho považované za takmer zázračný liek na mnohé ochorenia. Sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, antioxidanty, bielkoviny a vlákninu. Vynikajúce pôsobia pri tráviacich problémoch, ale ich pravidelná konzumácia zlepšuje aj stav vlasov, nechtov a pleti.

Nedávno však tieto výživné semienka upútali pozornosť nadšencov starostlivosti o pleť na sociálnych sieťach, ktorí tvrdia, že ich aplikácia na tvár vo forme masky môže napodobniť účinky botoxu.

Tí, ktorí propagujú používanie masky, ktorá sa vyrába zalievaním ľanových semienok vriacou vodou, tvrdia, že táto prírodná maska hydratuje, vyhladzuje a vypína pokožku.

Ľanové semienka skrývajú skutočné bohatstvo.
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Aké sú výhody používania ľanového semienka na tvár?

Ľanové semienko obsahuje vlákninu, ktorá zlepšuje hydratáciu pokožky. Vďaka tomu je jemnejšia a hladšia. Nie je prekvapením, že ľanové semienko má priaznivý vplyv na stav našej pleti zvnútra aj zvonka.

Účinok môže byť porovnateľný s účinkom aloe vera alebo kyseliny hyalurónovej, ktorá sa používa v mnohých výplniach tváre a prípravkoch na starostlivosť o pleť.

Aké sú výhody používania ľanového semienka na tvár?
Foto: shutterstock/Irina Bg

Omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté v semenách tiež zohrávajú kľúčovú úlohu, pokiaľ ide o pleť. Vplývajú na hladší vzhľad a pomáhajú pleti zostať hydratovanou.

Ak si chcete pripraviť takúto masku z ľanových semienok, jednoducho zalejte 4 polievkové lyžice ľanových semienok 1/2 šálky teplej vody a nechajte vychladnúť. Po niekoľkých hodinách bude uvarené ľanové semienko, resp. voda, ktorou sme ľanové semienko zaliali, pripomínať želé.

Vtedy môžeme masku naniesť na tvár a po 20 minútach ju zmyť vodou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Príznaky zlej stravy uvidíte na svojej tvári. Nielen tmavé kruhy a opuchy

Peeling pokožky hlavy pomáha čistiť a regenerovať jej stav. Ako často by sa mal používať?

The post Výťažok z ľanového semienka ideálny na vrásky. Vyžehlí ich ako žehlička appeared first on Vášeň v tebe.