Skip to content
Menu
Výstava Salvator Mundi Radovana Zimmermanna v Krompachoch
publikované: 27 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Výstava Salvator Mundi Radovana Zimmermanna v Krompachoch

Mesto Krompachy vás srdečne pozýva na výstavu spojenú s vernisážou umelca Radovana Zimmermanna, ktorá sa uskutoční v utorok 7. mája 2024 o 15:00 hodine vo výstavnej sieni Mesta Krompachy.

Rodák z neďalekej Kluknavy sa venuje hlavne maľbe a grafike. Jeho diela reprezentujú Spiš po celom svete a má stálu expozíciu na Spišskej Kapitule. Pravidelne vystavuje v Benátkach a zúčastňuje sa výstav po celej Európe.

Ako informuje mesto Krompachy, výstava sa koná pod záštitou primátora mesta Krompachy, Dáriusa Dubiňáka, a predstaví najnovšiu sériu obrazov umelca pod názvom Salvator Mundi. Počas druhej vlny pandémie začal R. Zimmermann uvažovať nad vytvorením série portrétov Ježiša Krista ako spasiteľa sveta. Táto výstava prináša jeho víziu na plátne, ktorá sa snaží priniesť divákom nádej a nové pohľady na umenie v týchto neistých časoch.

Charakteristickou črtou jeho tvorby je odvážne používanie farieb a technika olejomaľby v kombinácii so špachtľou. R. Zimmermann žije a tvorí v rodnej Kluknave. Jeho práca zahŕňa sériu portrétových olejomalieb biskupov a vikárov pre Spišskú Kapitulu, ako aj sériu obrazov pre medzinárodnú výstavu Arte Venezia 2022 v Benátkach.

Vernisáž výstavy bude jedinečnou príležitosťou pre obyvateľov Krompáchov a okolia vidieť diela umelca, ktorý svojou tvorbou prispieva k umeniu a kultúre regiónu. Výstava Salvator Mundi 2022-2023-2024 ponúka divákom viac než len umenie – prináša aj hlboké zamyslenie nad nádejou a radosťou z umenia.

Srdečne vás vítame na tejto výstave a tešíme sa na vašu účasť!

© Slovenský večerník/ilustračné foto