Skip to content
Menu
Výstava Pavla Károlyho “O samote” v kaviarni Monarcha v Kremnici
Regióny
publikované: 31 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Výstava Pavla Károlyho “O samote” v kaviarni Monarcha v Kremnici
Regióny

Kremnica otvorila v kaviarni Monarcha na Štefánikovom námestí výstavu kremnického výtvarníka Pavla Károlyho. Hoci je Károly známy predovšetkým ako medailér a rytec, na výstave s názvom “O samote” prezentuje svoju voľnú tvorbu, ktorá je bohatá a rozmanitá.

Ako informuje mesto Kremnica, výstava “O samote” ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do Károlyho umeleckého sveta. Dominantné sú kremnické témy, ktoré prinášajú atmosféru tohto historického mesta priamo do priestoru kaviarne. Okrem toho sú tu aj motívy z rodného Šumiaca, ktoré odrážajú umelcove korene a lásku k rodnému kraju.

Jednou z hlavných línií výstavy sú však protivojnové témy, ktoré prostredníctvom silných vizuálnych obrazov vyjadrujú Károlyho postoj k otázke vojny a mieru. Tieto diela nesú hlboké posolstvo a nútia diváka zamyslieť sa nad krehkosťou ľudského života a hodnotou pokoja.

Nemenej dôležitou súčasťou výstavy je aj oslava krásy života. Károly zachytáva momenty každodenného šťastia a radosti, čím prináša pozitívne emócie a povzbudzuje divákov k vnímaniu krásy okolo nás.

Výstava “O samote” bude sprístupnená verejnosti do 31. augusta 2024, a to denne v otváracích hodinách kaviarne Monarcha. Pre všetkých milovníkov umenia a tých, ktorí hľadajú inšpiráciu a zamyslenie, je táto výstava výnimočnou príležitosťou spoznať diela talentovaného umelca Pavla Károlyho.

Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť a navštívte kaviareň Monarcha, kde na vás čaká výnimočný umelecký zážitok.

Na obrázku môže byť 5 ľudíMôže ísť o ilustráciuMôže ísť o ilustráciu 1 personMôže ísť o ilustráciu

© Slovenský večerník/ilustračné foto