Skip to content
Menu
VÝSTAVA BÁBKO_HRA OŽIVUJE ROZPRÁVKOVÉ PRÍBEHY PROSTREDNÍCTVOM BÁBOK A ROZHLASU V PIEŠŤABOCH
publikované: 27 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
VÝSTAVA BÁBKO_HRA OŽIVUJE ROZPRÁVKOVÉ PRÍBEHY PROSTREDNÍCTVOM BÁBOK A ROZHLASU V PIEŠŤABOCH

V Mestskej knižnici v Piešťanoch sa práve koná výstava Bábko_hra, s podtitulom Bábková a rozhlasová podoba knižných príbehov.

Táto unikátna expozícia predstavuje divadelné bábky z inscenácií, ktoré boli adaptované z knižných predlôh na rozhlasové a bábkové hry, informuje Mesto Piešťany.

Vystavené sú diela Bratislavského bábkového divadla, Starého divadla Karola Spišáka v Nitre a Bábkového divadla Košice, ktoré sú súčasťou zbierky SNM – Múzea bábkarských kultúr a hračiek v hrade Modrý Kameň. Návštevníci môžu obdivovať bábky z titulov ako Šťastný princ, Palculienka, Búrka, Drevený tato, O psíčkovi a mačičke a Snehová kráľovná.

Hlavným motívom výstavy je rozprávka o Zlatovláske. Okrem divadelných bábok a dekorácií môžu návštevníci porovnať aj divadelný scenár s rozhlasovým spracovaním tejto známej knižnej predlohy.

Výstava Bábko_hra je súčasťou festivalu Zázračný oriešok, ktorý propaguje detskú literatúru v rôznych formách. Festival prináša súťažné prehliadky rozprávok z produkcie Slovenského rozhlasu a bohatý program sprievodných podujatí, ako sú besedy s tvorcami, tvorivé dielne s ilustrátormi a koncerty.

Výstava potrvá do 5. júna 2024 a vstup je voľný. Nezmeškajte túto jedinečnú príležitosť vidieť divadelné bábky v takomto zaujímavom kontexte.

©Slovenský večerník/ilustračné foto