Skip to content
Menu
Vypúšťanie poštoliek pred Zadnou dolinkou v Brezovej pod Bradlom
publikované: 29 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Vypúšťanie poštoliek pred Zadnou dolinkou v Brezovej pod Bradlom

Záchranná stanica pre voľne žijúce živočíchy v Brezovej pod Bradlom pripravila jedinečnú udalosť pre milovníkov prírody a voľne žijúceho vtáctva.

Ako informuje mesto Brezová pod Bradlom, v stredu 1. mája o 10:00 hod. bude na lúke pred Zadnou dolinkou vypúšťať späť do prírody vyliečené poštolky.

Okrem samotného vypúšťania poštoliek bude na mieste aj Vtáctvo trnavské s informačným stánkom. Tu návštevníci nájdu rôzne propagačné materiály a zábavné aktivity pre deti, ktoré ich oboznámia s rozmanitým svetom vtáctva. Je to skvelá príležitosť pre celú rodinu spoznať tieto krásne vtáky zblízka a naučiť sa viac o ich ochrane.

V rámci podujatia sa záujemcovia dozvedia aj o činnosti záchrannej stanice v Brezovej pod Bradlom. Pracovníci stanice poskytnú praktické rady k záchrane a starostlivosti o divé živočíchy. Táto akcia predstavuje výbornú príležitosť, ako sa zúčastniť na ochrane a zachovaní prírody a podporiť úsilie záchrannej stanice.

Neváhajte sa pridať k tejto udalosti a staňte sa súčasťou krásneho momentu návratu poštoliek do ich prirodzeného prostredia. Vezmite si so sebou fotoaparát a zachyťte tieto vzácne chvíle návratu vtákov späť do voľnej prírody.

© Slovenský večerník/ilustračné foto