Skip to content
Menu
Výhľad na Bitcoin: Predpoveď Jacka Mallersa
publikované: 26 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Výhľad na Bitcoin: Predpoveď Jacka Mallersa

Jack Mallers, generálny riaditeľ spoločnosti Strike, ktorá sa zaoberá platobnými aplikáciami pre Bitcoin (BTC), nedávno predpovedal, že cena Bitcoinu by mohla v tomto býčom cykle dosiahnuť až 1 milión dolárov. Táto odvážna predpoveď prišla v čase, keď sa Bitcoin zotavuje po nedávnom poklese a znovu získava pozornosť investorov a finančných analytikov.

Mallers, v rozhovore s Anthonym Pomplianom, zdôraznil, že sme stále „tak skoro v príbehu Bitcoinu“ a predpovedá, že jeho hodnota by mohla dosiahnuť 250 000 až 1 milión dolárov v súčasnom trhovom cykle. Tieto čísla nie sú len holé špekulácie; sú podložené niekoľkými kľúčovými faktormi, ktoré Mallers identifikoval ako hnaciu silu potenciálneho vzostupu Bitcoinu.

Jedným z hlavných faktorov je nestabilita trhu s dlhopismi, ktorá môže viesť centrálne banky k významným injekciám likvidity do finančného systému na jeho stabilizáciu. Tento prílev likvidity by mohol zvýšiť ceny aktív, vrátane Bitcoinu. Mallers tiež poukázal na obmedzenú ponuku Bitcoinu ako na ochranu proti inflácii, čo ho robí atraktívnejším ako fiat meny, ktoré sú náchylné na devalváciu.

Rastúca adopcia Bitcoinu zo strany Wall Street je ďalším dôležitým faktorom, ktorý by mohol prispieť k jeho dramatickému nárastu. Mallers hovorí, že Bitcoin je „nadradenou formou peňazí“ a jeho projekčný potenciál je poháňaný nielen finančnou nestabilitou, ale aj zvyšujúcou sa angažovanosťou inštitucionálnych investorov.

Mallers tiež zdôraznil úlohu Bitcoinu ako zabezpečenia proti inflácii, pričom ho umiestnil ako lepšiu alternatívu k zlatu. Svoje tvrdenia podložil pevnou ponukou Bitcoinu a jeho nezávislosťou od vládnych zásahov, čo ho robí odolným voči tradičným ekonomickým a politickým rizikám.

Napriek týmto optimistickým predpovediam je dôležité pripomenúť, že trh s kryptomenami je vysoko volatilný a predpovede cien sú často predmetom špekulácií. Investorom sa odporúča, aby konali s opatrnosťou a vykonali dôkladný výskum predtým, ako urobia akékoľvek investičné rozhodnutia.

Vzhľadom na Mallersove predpovede a súčasný vývoj na trhu s kryptomenami sa zdá, že Bitcoin zostáva v centre pozornosti ako potenciálna investícia do budúcnosti. Či už sa predpovede Jacka Mallersa naplnia alebo nie, jedno je isté: Bitcoin a kryptomeny ako celok budú naďalej predmetom diskusií, analýz a možno aj historických míľnikov v nadchádzajúcich rokoch.

Zdroj: cryptonews

Príspevok Výhľad na Bitcoin: Predpoveď Jacka Mallersa je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.