Skip to content
Menu
Vrtuľník sa vznietil po náraze. Pri vyšetrovaní havárie iránskeho prezidenta nenašli nič podozrivé
publikované: 24 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Vrtuľník sa vznietil po náraze. Pri vyšetrovaní havárie iránskeho prezidenta nenašli nič podozrivé

Iránska armáda zatiaľ nenašla žiadne dôkazy o možnej trestnej činnosti pri havárii vrtuľníka, pri ktorej v nedeľu zahynul iránsky prezident Ebrahim Raísí. Uviedli to v noci na piatok iránske štátne médiá, píše agentúra AFP.

“Na vraku vrtuľníka neboli nájdené žiadne diery po guľkách ani podobné stopy,” citovala z vyhlásenia generálneho štábu iránskej armády štátna tlačová agentúra IRNA.

“Vrtuľník sa vznietil po náraze na vyvýšenú plochu… počas komunikácie medzi riadiacou vežou a letovou posádkou nebol zaznamenaný žiadny podozrivý obsah,” informovala armáda. Podľa jej zistení vrtuľník s Raísím na palube letel pred haváriou po “vopred naplánovanej trase a neopustil určenú letovú dráhu”.

Smrtiaci vplyv sankcií. Prezident Iránu hral ruskú ruletu, keď letel rozpadnutým vrtuľníkom

Iránska armáda vo vyhlásení tiež uviedla, že vrak vrtuľníka bol nájdený pomocou dronov v noci na pondelok, no náročný terén, hmla a nízke teploty sťažovali prácu záchranných tímov. Dodala, že na vyšetrenie nehody “je potrebný dlhší čas”. Ďalšie podrobnosti oznámi neskôr.

Raísího vo štvrtok pochovali v jeho rodnom meste Mašhad na severovýchode Iránu. Pri havárii vrtuľníka v provincii Východný Azerbajdžan prišiel o život aj iránsky minister zahraničných vecí Hosejn Amír Abdollahján.

Zdroj: HN