Skip to content
Menu
Voľby do EP: volič môže hlasovať do prenosnej volebnej schránky
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Voľby do EP: volič môže hlasovať do prenosnej volebnej schránky

Mesto Šamorín:

Volič, ktorý nemôže zo závažných dôvodov, najmä zdravotných, prísť v deň eurovolieb do volebnej miestnosti, môže hlasovať prostredníctvom prenosnej schránky. Požiadať o ňu treba obec a v deň konania volieb okrskovú volebnú komisiu.

Volič, ktorý sa nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä zdravotných dôvodov, má právo požiadať obec a v deň konania volieb okrskovú volebnú komisiu o vykonanie hlasovania do prenosnej volebnej schránky, a to len v územnom obvode volebného okrsku, pre ktorý bola okrsková volebná komisia zriadená – píše sa na webe ministerstva vnútra.

Rezort takisto ozrejmil, že v prípade hlasovania mimo volebnej miestnosti volič nepoužité alebo nesprávne upravené hlasovacie lístky znehodnotí pred členmi okrskovej volebnej komisie.

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú na Slovensku konať v sobotu 8. júna. Kandiduje 23 strán a jedna koalícia. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Zakrúžkovať môžu najviac dvoch kandidátov z jednej kandidátnej listiny.

Zdroj: TASR

The post Voľby do EP: volič môže hlasovať do prenosnej volebnej schránky appeared first on Mesto Šamorín – Somorja Város.