Skip to content
Menu
Viskupič: Bude lepšie, ak sa stane predsedom Národnej rady Raši, a nie Danko
publikované: 26 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Viskupič: Bude lepšie, ak sa stane predsedom Národnej rady Raši, a nie Danko

Lepším riešením bude, ak sa predsedom Národnej rady SR stane súčasný minister investícií Richard Raši (Hlas-SD), a nie šéf SNS Andrej Danko vzhľadom na rozdiel medzi stranami Hlas-SD a SNS. V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol poslanec NR SR Marián Viskupič (SaS).

Situácia sa každým dňom mení

Zatiaľ nepovedal, či by SaS Rašiho vo voľbe podporila. Ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) zopakovala, že na nominácii Rašiho trvajú. Podotkla, že Danko kandiduje aj v eurovoľbách a situácia sa každý deň mení.

“Andrej Danko dnes nevie, či chce byť poslanec europarlamentu alebo chce byť predseda NR SR, alebo či chce ďalšie ministerstvo, takže každý deň robíme s nejakým iným scenárom,” povedala Saková v súvislosti s debatami v koalícii o dohode na mene nového šéfa Národnej rady.

Všetky záležitosti si podľa nej koalícia vydiskutuje za zatvorenými dverami. Trvá na tom, že pozícia predsedu Národnej rady patrí Hlasu-SD.

Raši tvrdí, že koaliční partneri sa zatiaľ nedohodli na obsadení postu šéfa parlamentu

Viskupič je presvedčený, že oveľa lepšie riešenie bude, ak si Hlas-SD dokáže ustáť svoju nomináciu pre Rašiho. “Sme schopní sa rozprávať o prípadnej podpore,” doplnil.

Saková zdôraznila, že koalícia aj Hlas-SD stoja za Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD) ako ministrom vnútra v súvislosti s riešením postupu ochranky pri atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD).

Nálady po atentáte

Treba si počkať na vyšetrovanie Úradu inšpekčnej služby, potom sa bude dať podľa nej hodnotiť, či zásah bol alebo nebol v poriadku.

Viskupič reagoval, že aj ministri v iných krajinách často odstupujú, hoci nenesú žiadnu priamu zodpovednosť za to, čo sa stalo. Súhlasí však s preverením zásahu.

“Treba počkať na vyšetrenie, na výsledky, myslím si, že tu je v poriadku, že minister vnútra chce čakať,” povedal. Sakovej sa zdá povrchné, ak sa žiada okamžitý odchod ministra.

Ficov stav sa zlepšuje, parlament prijal uznesenie o zmierení, ale vlastne nikto nevie, ako má vyzerať

Ministerka uviedla, že Šutaja Eštoka za budúceho predsedu Hlasu-SD si vybral zakladateľ strany a zvolený prezident Peter Pellegrini. S výberom súhlasí, Šutaj Eštok je podľa nej mladý, vitálny a aktívny.

Saková aj Viskupič sa zhodli, že Slovensko potrebuje po atentáte na premiéra zmierenie. Strany SaS aj Hlas-SD sú pripravené sadnúť si za okrúhly stôl strán.

Viskupič dodal, že jeho strana robila slušnú opozičnú prácu a na tejto politike nie je čo meniť. Protesty boli podľa neho relatívne slušné, dodal, že žiadne ďalšie opozičné protesty aktuálne nie sú v pláne.

 

Zdroj: HN