Skip to content
Menu
Verzia, že atentátnik mal komplica, je podľa Kaliňáka stále v hre. Máme iné informácie ako Meta, tvrdí Gašpar
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Verzia, že atentátnik mal komplica, je podľa Kaliňáka stále v hre. Máme iné informácie ako Meta, tvrdí Gašpar

Námestník SIS Pavol Gašpar a minister obrany Robert Kaliňák (Smer) dnes potvrdili, že vyšetrovatelia atentátu na premiéra stále pracujú aj s verziou, že nemuselo o ísť o osamelého vlka a útočník mohol mať komplica. Informovali o tom na tlačovej besede po mimoriadnom zasadnutí Bezpečnostnej rady.

Spoločnosť Meta, ktorá prevádzkuje platformu Facebook, síce informovala, že konto strelca Juraja C. zmazali jej zamestnanci, avšak Gašpar trvá na tom, že do atentátnikovho účtu mohol zasahovať ešte niekto ďalší.

„Naše vyjadrenie stále platí,“ zdôraznil námestník SIS. Vymazanie účtu spoločnosťou Meta podľa neho nemá žiadny súvis so samotným zásahom do atentátnikovho konta.

Podľa Kaliňáka a Gašpara prišlo ešte v stredu k vymazaniu komunikačných kanálov v strelcovom účte, zatiaľ čo Meta podľa Kaliňákovho vyjadrenia konto zmazala 16. mája – deň po atentáte. Spoločnosť o tom informovala štátne orgány prostredníctvom SMS správy.

VIDEO: Robert Kaliňák hovorí o zrušení účtu atentátnika spoločnosťou Meta

Informácií je množstvo

Atentátnik strieľal na premiéra v stredu 15. mája okolo 14:30 v Handlovej. Firma Meta pre Denník N uviedla, že profil útočníka Juraja C. odstránila v noci po incidente s odôvodnením, že porušoval pravidlá o nebezpečných jednotlivcoch. Presný čas však neuviedla.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 58% na dočítanie.

Zdroj: HN