Skip to content
Menu
Verejnosť bude môcť pripomienkovať nový územný plán Košíc
publikované: 3 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Verejnosť bude môcť pripomienkovať nový územný plán Košíc

Nový územný plán pre mesto Košice je vytvorený s cieľom riešiť súčasné nedostatky územného plánovania a pripraviť mesto na budúce výzvy a rozvoj.

Po dlhých desaťročiach príprav je teraz pripravený návrh, ktorý vznikol v spolupráci s odborníkmi z rôznych oblastí vrátane architektúry, urbanizmu, ekonomiky, dopravy a životného prostredia.

Tento návrh bude zverejnený online v geograficko-informačnom systéme mesta Košice, aby verejnosť mala prístup k informáciám o výške budov, miere zastavanosti a ďalšie. Verejnosť bude mať možnosť pripomienkovať tento návrh od 30. mája do 30. septembra prostredníctvom elektronického formulára alebo poštou.

Primátor mesta Košice Jaroslav Polaček zdôraznil, že územný plán je kľúčovým nástrojom pre rozvoj mesta, pomáhajúcim riešiť otázky bytového trhu a vytvárania nových pracovných príležitostí. Tento nový územný plán bude interaktívny a digitálny, čo je výnimočné pre slovenské mestá.

Okrem online prezentácie budú výstavy aj na dvoch miestach v meste, kde sa verejnosť môže dozvedieť viac o tomto návrhu. Sprievodné podujatia ako prechádzky s hlavným architektom, diskusie a prehliadky pre školy budú ďalším spôsobom, ako zapojiť verejnosť do procesu tvorby územného plánu.

©Slovenský večerník/ilustračné  foto