Skip to content
Menu
V Starej Turej sa podarilo zrealizovať projekt „Zeleň pred mestským úradom“
publikované: 26 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
V Starej Turej sa podarilo zrealizovať projekt „Zeleň pred mestským úradom“

Mesto Stará Turá sa môže tešiť z nového projektu, ktorý prinesie do centra ešte viac zelene a krásy.

Ako informuje mesto Stará Turá, projekt „Zeleň pred mestským úradom“ sa podarilo zrealizovať vďaka úspechu v grantovom programe Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame.” Vďaka vašej podpore sa tento projekt stal najlepšie hodnoteným v regióne.

Výsledky projektu:

V novembri minulého roku sme prihlásili žiadosť o grant do programu Tesco “Vy rozhodujete, my pomáhame.”
V decembri sme sa dozvedeli, že sme postúpili do druhého kola ako jeden z troch najlepších projektov v regióne.
Zákazníci obchodného reťazca Tesco hlasovali v januári a februári prostredníctvom žetónov, ktoré dostávali za každý nákup.
Projekt „Zeleň pred Mestským úradom“ získal najvyšší počet hlasov a stal sa najlepšie hodnoteným v regióne.

Finančná podpora a realizácia:

Za prvé miesto sme získali finančnú odmenu od nadácie Tesco Pontis, ktorá umožnila zabezpečiť všetko potrebné pre vytvorenie 12 metrov dlhého záhonu.
Technické služby Stará Turá prispeli pomocnými prácami, ako je osadenie obrubníkov, priviezli hnojivo, ochrannú fóliu a okrasné kamene.
Po skončení prízemných mrazov sme na konci apríla dokončili projekt vysadením štyroch druhov kvetov: perovskie, železník, okrasné trávy a rozchodníky.

Tento farebný a esteticky príjemný záhon skrášli verejné priestranstvo pred Mestským úradom a zjednotí ho s vedľajšou budovou Mestského domu. Prírodná krása kvetov bude inšpirovať a spríjemňovať okolie počas celého roka.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tomto projekte a pomohli priniesť viac zelene a krásy do nášho mesta! Tešíme sa na ďalšie spoločné úspechy.

© Slovenský večerník/ilustračné foto