Skip to content
Menu
V prípade atentátu na premiéra sa stále pracuje aj s verziou, že mohlo ísť o viac páchateľov. Tvrdí Šutaj Eštok
Aktuálne
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
V prípade atentátu na premiéra sa stále pracuje aj s verziou, že mohlo ísť o viac páchateľov. Tvrdí Šutaj Eštok
Aktuálne

2.6.2024 (SITA.sk) – V prípade atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sa stále pracuje aj s verziou, že mohlo ísť o viac páchateľov. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).

Vyšetrovanie aj naďalej prebieha

Zdôraznil, že nedisponuje informáciami zo živého spisu, a že vyšetrovanie naďalej prebieha. Pripustil však možnosť, že skutok môže byť prekvalifikovaný z úkladnej vraždy z pomsty na chránenej osobe v štádiu pokusu na teroristický útok, ako to spomínal i generálny prokurátor Maroš Žilinka.

„Informácie, ktoré sme mohli dať, sme dali,” dodal Šutaj Eštok. Rovnako uviedol, že po skončení vyšetrovania je pripravený vyvodiť zodpovednosť za prípadné pochybenia. „Ja o tom vyšetrovaní nemôžem informovať viac, ako mi je dovolené dozorovou prokuratúrou,” zdôraznil tiež Šutaj Eštok.

Potreba dôveryhodného vyšetrenia

Ministrov diskusný oponent, predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka zdôraznil potrebu vyšetriť atentát dôveryhodne tak, aby verejnosť výsledkom vyšetrovania dôverovala a predišlo sa vzniku konšpirácií. Šéf progresívcov zopakoval apel na to, aby sa ozrejmilo napríklad to, ako po atentáte mohla uniknúť zdravotná dokumentácia, či video s atentátnikom.

Predsedu vlády Roberta Fica postrelili 15. mája počas výjazdového rokovania vlády v Handlovej, keď sa stretol so zhromaždenými ľuďmi. Útočník, 71-ročný Juraj C. čelí obvineniu z úkladnej vraždy v štádiu pokusu, ak mu bude dokázaná vina, hrozí mu 25 rokov až doživotie.

Viac k témam: atentát na premiéra, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Generálny prokurátor SR, Minister vnútra SR, O 5 minút 12, Predseda strany Hlas-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prokuratúra, Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk – V prípade atentátu na premiéra sa stále pracuje aj s verziou, že mohlo ísť o viac páchateľov. Tvrdí Šutaj Eštok © SITA Všetky práva vyhradené.