Skip to content
Menu
V meste Modra konala Noc literatúry: Literárny špacír cez mestské zákutia
Regióny
publikované: 19 mája, 2024
Menej ako minútu min.
V meste Modra konala Noc literatúry: Literárny špacír cez mestské zákutia
Regióny

Noc literatúry v Modre, každoročne obľúbená literárna špacírka, prilákala množstvo nadšencov súčasnej európskej literatúry. Táto jedinečná udalosť ponúka možnosť spoznať krásne modranské zákutia a zároveň sa ponoriť do fascinujúcich príbehov v podaní známych osobností.

Ako informuje mesto Modra, literárny večer sa konal na piatich rôznych miestach v Modre, čo návštevníkom umožnilo objaviť nové priestory a vychutnať si literárne zážitky v autentickom prostredí. Zita Furková čítala v novej sobášnej miestnosti, ktorá svojou atmosférou dodala jej prednesu zvláštny nádych romantiky a elegancie. V Mestskej pivnici pod Kanceláriou prvého kontaktu sa zase o literárny zážitok postarala Lucia Šimková, kde temné klenby a historické prostredie dodali čítaniu tajomnú atmosféru.

Veronika Šikulová oživila výtvarnú učebňu Základnej umeleckej školy, kde sa návštevníci mohli ponoriť do jej príbehov obklopení umeleckými dielami mladých talentov. Vo vinárstve FEDOR MALÍK & SYN prečítal svoje úryvky Martina Geišberg, pričom vôňa vína a teplo dreva dotvorili pohodovú a priateľskú atmosféru večera. Lucia Korená zavŕšila literárny špacír v dielni Keramika Ďureje, kde jej prednes dopĺňala vôňa hliny a praskanie keramických pecí.

Noc literatúry v Modre sa stala skutočným sviatkom pre všetkých milovníkov literatúry a kultúry. Miestni obyvatelia aj hostia z iných miest si mohli vychutnať úryvky zo zaujímavých kníh v podaní talentovaných interpretov a zároveň spoznať menej známe kúty Modry.

Tento príjemný literárny večer zorganizovala Mestská knižnica v spolupráci s Kultúrnym centrom Modra. Vďaka ich úsiliu sme mali možnosť zažiť nezabudnuteľný večer plný príbehov, umenia a priateľskej atmosféry. Ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii podieľali, a tešíme sa na ďalší ročník tohto krásneho podujatia.

Na obrázku môže byť kniha a textNa obrázku môže byť 3 ľudia, študujúci ľudia, dav a text, v ktorom sa píše „LITERATIE NOC LITERA“Na obrázku môže byť 7 ľudí, víno a textNa obrázku môže byť 7 ľudí, študujúci ľudia a textNa obrázku môže byť 5 ľudí a textNa obrázku môže byť 14 ľudí a klarinetNa obrázku môže byť 6 ľudí, husle, flauta, klarinet, trúbka, hoboj, akordeón a saxofónNa obrázku môže byť 1 osoba a trávaNa obrázku môže byť 9 ľudí a davNa obrázku môže byť 9 ľudí a davNa obrázku môže byť 7 ľudí, akordeón, saxofón, gitara, husle a klarinetNa obrázku môže byť 9 ľudí, kniha a text, v ktorom sa píše „ን lovart“Na obrázku môže byť ‎3 ľudia a ‎text, v ktorom sa píše „‎E NEGATU JOLT JOSTRY ORY TERATUR 15 றன் 2024 NOC LITERATURY sttel Komce Masta Kpdce Noc fire firezn nlüry Modra 18:30 22:00 Aи 三二品 리5 = 4 سوما‎“‎‎

© Slovenský večerník/ilustračné foto