Skip to content
Menu
V meste Kežmarok sa začínajú rozsiahle rekonštrukčné práce na chodníkoch a cestách
publikované: 17 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
V meste Kežmarok sa začínajú rozsiahle rekonštrukčné práce na chodníkoch a cestách

Mesto Kežmarok sa aktuálne zapája do veľkolepých rekonštrukčných prác na miestnych cestách a chodníkoch.

Tento krok je súčasťou širšieho úsilia zabezpečiť lepšiu infraštruktúru a zvýšiť kvalitu života v meste Kežmarok.

Pod vedením primátora Jána Ferenčáka mesto investuje významné finančné zdroje do obnovy komunálnych ciest a chodníkov. Práce budú rozdelené do dvoch etáp a majú byť dokončené do konca augusta 2024. Celková cena za tieto opravy presahuje 1 milión eur.

„Naším cieľom je obnova mestských komunikácií, ktoré sú nevyhnutné pre plynulú premávku a bezpečný pohyb obyvateľov. Budeme pokrývať poškodené cesty novým asfaltom a upravíme povrch chodníkov do dlažby. Okrem toho zavádzame inteligentné priechody pre chodcov a moderné riešenia v oblasti verejného osvetlenia a bezpečnostného systému,“ vysvetľuje primátor.

Práce sa budú realizovať na rôznych lokalitách mesta, vrátane ulíc Priekopa, Martina Lányiho, Karola Kuzmányho, Poľná, Tehelňa a ďalších. Vzhľadom na dopravné obmedzenia bude verejnosť musieť prijať isté nepríjemnosti, ale z dlhodobého hľadiska sú tieto práce nevyhnutné pre zlepšenie infraštruktúry mesta.

„Plánujeme aj budúce projekty, ktoré zahŕňajú rekonštrukciu ďalších lokalít, ako sú ulice Nižná brána, Ľubická cesta a Hradská cesta. Našim zámerom je zabezpečiť pohodlný a bezpečný pohyb pre všetkých obyvateľov,“ dodal primátor.

©Slovenský večerník/ilustračné foto