Skip to content
Menu
V lete sa táto nočná mora rada vracia. Nakrájajte si ju na plátky, priložte na nohy a pocítite okamžitú úľavu
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
V lete sa táto nočná mora rada vracia. Nakrájajte si ju na plátky, priložte na nohy a pocítite okamžitú úľavu

3.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Darya Komarova).

V horúcom počasí sú opuchnuté členky alebo dokonca celé nohy bežným javom. Tento problém sa netýka len starších ľudí. Cítime sa nepríjemne, pretože nemôžeme nosiť svoje obľúbené žabky alebo sandále. Pomôcť môžu domáce obklady z jedného výrobku.

Čo na opuchnuté nohy?
Foto: shutterstock/Darya Komarova

Horúce dni nám všetkým môžu znepríjemniť život. Hoci pekné počasie má svoje výhody, nesmieme zabúdať ani na nevýhody. Bolesti hlavy, nadmerné potenie a opuchnuté nohy sú len niektoré z nich. Ženy majú tendenciu hromadiť v tele vodu, čo sa počas horúčav premieta do vzhľadu nôh. Kvôli opuchom nás môžu začať bolieť nohy a môže byť ťažké obuť si obľúbené topánky.

Čo na opuchnuté nohy? Nakrájajte na plátky a položte na nohy

V horúcom počasí by ste nemali dlho stáť alebo sedieť, pretože to podporuje hromadenie vody v chodidlách. Ľudia, ktorí pracujú pri počítači alebo celý deň stoja pri stroji, sú preto najviac náchylní na opuchy. Ak problém s opuchmi pretrváva a trvá dlhší čas, neignorujte ho a navštívte svojho lekára.

Ak ide o jednorazové situácie, ktoré sa vyskytujú len v lete, môžete nohám uľaviť pomocou domácich obkladov.
Foto: shutterstock/Alex Milan

Ak ide o jednorazové situácie, ktoré sa vyskytujú len v lete, môžete nohám uľaviť pomocou domácich obkladov. Potrebujete len jednu zeleninu. Stačí ošúpať zemiak, nakrájať ho na plátky a priložiť si ich na 20 minút na nohy. Po uplynutí tejto doby si nohy opláchnite studenou vodou. Zemiak môžete aj nastrúhať, získanú dužinu dať na handričku, zabaliť ju a priložiť na nohy.

Účinné domáce prostriedky na opuchnuté nohy. Urobte si mätový kúpeľ

Zemiaky obsahujú škrob, ktorý má protizápalové vlastnosti. To pomáha znižovať opuchy. Druhou osvedčenou metódou je naliať do misky dva litre horúcej vody. Pridajte dve polievkové lyžice sušených lístkov mäty, premiešajte a počkajte, kým odvar vychladne. Voda by mala byť mierne teplá. Namočte si nohy a vydržte 20 minút. Takýto kúpeľ účinne odstráni opuchy. Okrem toho nezabudnite pravidelne piť vodu. Vďaka nej sú cievy pružnejšie a stimuluje sa krvný obeh. Jedzte diuretické ovocie a zeleninu, ako sú melón, jahody, čerešne, petržlen, mrkva, paradajky a uhorky.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Sedíte takto? Pozor, veľmi si škodíte

Opúchajú vám členky? Môže to byť príznak rozvíjajúceho sa ochorenia

The post V lete sa táto nočná mora rada vracia. Nakrájajte si ju na plátky, priložte na nohy a pocítite okamžitú úľavu appeared first on Vášeň v tebe.