Skip to content
Menu
V Historickej radnici v Košiciach udelili Ceny mesta a primátora
Aktuálne
publikované: 9 mája, 2024
Menej ako minútu min.
V Historickej radnici v Košiciach udelili Ceny mesta a primátora
Aktuálne

9.5.2024 (SITA.sk) – Za významný prínos pri organizovaní a podpore humanitárnych, celospoločenských, cirkevných a športových aktivít organizovaných na území mesta získal Cenu mesta Košice aj podnikateľ a filantrop Milan Fiľo.

Každoročným vyvrcholením osláv Dňa mesta Košice je odovzdávanie ocenení pre osobnosti a kolektívy za ich významné výsledky a mimoriadne zásluhy.

Spolu 25 jednotlivcov a 7 kolektívov z oblasti vedy, výskumu, zdravotníctva, športu, charity a umenia si počas slávnostného ceremoniálu, ktorý sa uskutočnil v utorok 7. mája v Historickej radnici v Košiciach prevzalo z rúk primátora Jaroslava Poláčeka ocenenia. O laureátoch Cien mesta rozhodlo mestské zastupiteľstvo na základe odporúčania komisie, ktorú podľa štatútu mesta zriaďuje primátor. Návrhy na ocenenia mali predkladať predstavitelia mesta, mestskí poslanci, orgány mestských častí, zástupcovia širokej verejnosti, občianske združenia a inštitúcie, ako aj obyvatelia mesta Košice.

“Tohtoročné odovzdávanie verejných ocenení sa nesie v znamení jubilejného 30. ročníka. Už tri dekády oceňujeme kolektívy a osobnosti, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a propagáciu nášho mesta, sú jeho obohatením a tvoria morálne i spoločenské hodnoty. Vďaka ním sa Košice stavajú moderným a dynamicky sa rozvíjajúcim mestom, v ktorom sa oplatí zostať, žiť a pracovať,” povedal vo svojom príhovore primátor Jaroslav Poláček.

“Je to krásne ocenenie, ktoré pre mňa veľa znamená. Som veľmi vďačný, že sa v Košiciach môžem cítiť ako doma. Mám toto mesto veľmi rád, viažu ma k nemu krásne spomienky na roky mojich univerzitných štúdii, mám tu dobrých priateľov a samozrejme, náš závod Ryba Košice, ktorý sa nám darí neustále rozvíjať. Jednou z našich firemných filozofii, ktorej sa držíme prakticky od založenia holdingu je aj pomoc regiónom, v ktorých máme zavody a zamestnancov. Košice sú jedným z nich, podporujeme tu krásne a zmysluplné projekty, ktoré pomáhajú mestu aj jeho obyvateľom,” uviedol ocenený Milan Fiľo, prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s.

Informačný servis

Viac k témam: Cena mesta Košice, Ceny mesta a primátora, Ocenenie, PR
Zdroj: SITA.sk – V Historickej radnici v Košiciach udelili Ceny mesta a primátora © SITA Všetky práva vyhradené.