Skip to content
Menu
V BANSKEJ BYSTRICI OD OKTÓBRA BUDÚ V MHD PLATIŤ UŽ LEN NOVÉ VIRTUÁLNE KARTY
publikované: 29 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
V BANSKEJ BYSTRICI OD OKTÓBRA BUDÚ V MHD PLATIŤ UŽ LEN NOVÉ VIRTUÁLNE KARTY

Od októbra sa mení systém používaný v MHD v Banskej Bystrici. Plastové dopravné karty budú nahradené novými virtuálnymi kartami.

Pre cestujúcich to znamená, že do 30. septembra musia navštíviť dopravnú kanceláriu na autobusovej stanici v Banskej Bystrici, kde sa ich údaje z plastových kariet prenesú na nové virtuálne karty. Od 1. októbra už nebude možné používať neprenesené plastové karty na linkách MHD, informuje Mesto Banská Bystrica.

Ak ešte nemáte dopravnú kartu, môžete si ju zaobstarať registráciou v internetovom predaji SAD Zvolen na adrese https://sadzv.qrbus.me/account/login . Pri registrácii je potrebné do systému vložiť naskenovaný doklad totožnosti a v prípade nároku na zľavu aj aktuálnu fotografiu tváre a doklad preukazujúci nárok na zľavu.

Nová virtuálna dopravná karta bude identifikovaná vo vozidlách MHD prostredníctvom fyzického identifikátora, ako je upravená plastová dopravná karta, ISIC karta alebo QR kód. Dobíjanie kreditu bude možné cez internetový predaj, v dopravnej kancelárii a u vodiča autobusu. Zakúpenie predplatného časového lístka bude možné cez internetový predaj alebo v dopravnej kancelárii.

©Slovenský večerník/ilustračné foto