Skip to content
Menu
V Bangladéši vyčíňal ničivý cyklón. Vyžiadal si aspoň desať obetí a zničil približne 30-tisíc domov
publikované: 27 mája, 2024
Menej ako minútu min.
V Bangladéši vyčíňal ničivý cyklón. Vyžiadal si aspoň desať obetí a zničil približne 30-tisíc domov

Cyklón Remal, ktorý zasiahol pobrežné oblasti Bangladéša, si vyžiadal najmenej desať obetí a zničil približne 30-tisíc domov, desiatky tisíc ďalších poškodil, vyhlásili v pondelok miestne úrady, píše agentúra AFP.

“Väčšinu obetí spôsobili pády domov alebo zrútené steny,” vyhlásil Showkat Ali, administrátor okresu Barisal, kde zahynulo sedem ľudí. Tri ďalšie zomreli v okolitých okresoch, niekoľko ľudí sa utopilo.

Cyklón Remal dorazil na pevninu v noci na pondelok a zasiahol pobrežie silným vlnobitím. Nad pevninou zoslabol na tropickú búrku, silné lejaky a vietor však pokračovali ďalej.

“Cyklón v oblasti poškodil viac než 123-tisíc domov, na približne 31-tisíc domoch je škoda totálna,” uviedol pre AFP správca okresu Khulan, kde zahynuli dve osoby.

Jedna osoba zahynula v okrese Chittagong, kde sa viac než 40-tisíc ľudí pre silný dážď a vietor stále nachádza v krytoch, uviedol miestny správca.

Cyklón spôsobil výpadok dodávok elektrickej energie pre viac než 12,5 milióna obyvateľov, vyhlásil Biswanath Sikder zo štátnej energetickej spoločnosti a dodal, že jej dodávky budú obnovené po zlepšení situácie.

Zdroj: HN