Skip to content
Menu
V 90. rokoch minulého storočia kraľovala „scandi hairline“ , ktorá sa teraz vo veľkom vracia
publikované: 1 júna, 2024
Menej ako minútu min.
V 90. rokoch minulého storočia kraľovala „scandi hairline“ , ktorá sa teraz vo veľkom vracia

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anelo).

„Scandi hairline“ alebo škandinávska blond je farba, ktorá je veľmi obľúbená už roky, ale skutočný „boom“ zažila v 90. rokoch, v neposlednom rade vďaka bábike Barbie. V roku 2024 sa vracia ako bumerang a dobýva salóny. Komu pristane?

Čo je to škandinávska blond?
Foto: shutterstock/Anelo

Jar a blížiace sa leto sú obdobím, keď sa mnohé ženy rozhodnú pre zmenu. Ak sa chystáte ku kaderníkovi s plánom nechať si zafarbiť vlasy, ale stále si nie ste istá, aký odtieň zvoliť, vyberte si škandinávsku blond. Ako presne vyzerá?

Čo je to škandinávska blond? Dokonalá rovnováha medzi teplými a studenými tónmi

Škandinávska blond je veľmi svetlé, takmer biele vlasy s jemnými krémovými odleskami. Sú upravené tak, aby prirodzene obopínali tvár, rozjasňovali ju a zvýrazňovali črty. Táto farba má teplé aj studené tóny a vytvára dokonalú kombináciu, ktorá vyhovuje všetkým. Účes má napodobňovať prirodzenú farbu vlasov ľudí zo Škandinávie, preto niet divu, že si ho milovníci prirodzenej farby vlasov tak obľúbili.

Akú blond na leto? Vyberte si škandinávsky odtieň

Škandinávska blond spočíva v umiestnení svetlejších maslových blond pruhov od vrchu hlavy po celej dĺžke vlasov tak, aby nádherne zvýraznili prirodzenú krásu ženy. Je nenápadná, ale zároveň pútavá. Má oveľa viac teplých odleskov ako obľúbená platinová a je ideálna najmä na horúce letné dni. Správne farbenie vytvára dojem slnkom pobozkaných vlasov bez modrých odleskov, ktoré sú bežné pri svetlej blond. Celý efekt je mimoriadne jemný, a hoci je solídne premyslený, pôsobí veľmi prirodzene.

S akou blond vyzeráte mladšie? Snažte sa o prirodzený efekt

Škandinávska blond je univerzálna farba, ktorá sa hodí ku každému typu a tónu pleti a vďaka krásnym odleskom vás aj omladí. Nezáleží ani na type účesu, pretože vyzerá rovnako dobre s dlhými ležérnymi vlnami ako aj s výrazným elegantným bobom a ofinou. Ak však chcete naplno vyzdvihnúť krásu tejto farby vlasov, voľte voľnejšie, nenápadné účesy. Ak chcete dosiahnuť severskejší vzhľad, vyberte si vrkoče alebo jemné vlny.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

50-tničky! Zahoďte platinu a vyberte si „francúzsku vanilku“. Budete vyzerať mladšie. Kolegyne vás nespoznajú

Zafarbite si vlasy takto a budete mať najmódnejšiu farbu na leto 2024

The post V 90. rokoch minulého storočia kraľovala „scandi hairline“ , ktorá sa teraz vo veľkom vracia appeared first on Vášeň v tebe.