Skip to content
Menu
Už nikdy viac nepoužijete prášok. Uteráky budú mäkké a nadýchané
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Už nikdy viac nepoužijete prášok. Uteráky budú mäkké a nadýchané

22.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Pixel-Shot).

Pracie prostriedky z obchodu nám veľmi často môžu vadiť. Prať uteráky nie je vôbec jednoduché. Viete, ako prať uteráky, aby boli mäkké, jemné a nadýchané? Pomôcť vám môžu prísady, ktoré nájdete vo svojej kuchyni.

Viete, ako prať uteráky, aby boli mäkké, jemné a nadýchané?
Foto: shutterstock/Pixel-Shot

Poznáte ten úžasný pocit, keď sa po teplom, relaxačnom kúpeli zabalíte do mäkkého uteráka? Blaženosť a uvoľnenie, keď sa nadýchaný materiál dotýka vašej pokožky? Tomu sa vyrovná len málo vecí. Často však o takejto situácii môžeme len snívať, pretože naše uteráky môžu byť po vybratí z práčky drsné a nepríjemné. Čo teda môžeme urobiť? Našťastie existuje niekoľko patentov, ktoré sa oplatí pri praní používať.

Viete, ako prať uteráky? Často robíme tieto chyby

Aby boli naše uteráky vo výbornej kondícii, mali by sa prať oddelene. Hodiť ich do bubna spolu s oblečením, môže uteráky poškodiť, napríklad o zipsy na odevoch. Bubon práčky by mal byť naplnený maximálne do polovice, pretože len tak sa uteráky dobre vyperú a nezostanú v nich žiadne pracie prostriedky. Zvyšky prášku v tkanine rozhodne ovplyvnia ich mäkkosť.

V mnohých domácnostiach je zvykom, že teplota pri praní uterákov by mala byť čo najvyššia. Nič nemôže byť ďalej od pravdy, ale takáto horúca voda má vplyv na rýchle opotrebovanie tkanín. Teplota na pranie by mala mať 45-60 stupňov a program by mal mať nastavené minimálne žmýkanie. Po vybratí uterákov z práčky je dobré ich poriadne pretrepať a až potom zavesiť na šnúru. Tento proces pomôže nadvihnúť vlákna tkaniny, vďaka čomu zostanú uteráky nadýchané.

Ako prať uteráky, aby zostali mäkké a nadýchané? Stačí sa zbaviť zmäkčovača tkanín

Na trhu nájdete najrôznejšie pracie prostriedky na pranie uterákov. Oplatí sa však vykašľať na chemikálie a zvoliť si prírodné spôsoby. Viete, že jedlá sóda a liehový ocot ich pomôžu udržať čisté, mäkké a nadýchané? Tieto dve kuchynské prísady dokážu oveľa viac, ako mnohé pracie prášky. Ak nimi nahradíte pracie prostriedky, bude to výhodnejšie a vaše uteráky budú v lepšom stave, ako kedykoľvek predtým a to nadýchané, príjemné a bez baktérií.

Tieto dve kuchynské prísady dokážu oveľa viac, ako mnohé pracie prášky.
Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Pred praním nalejte do bubna asi šálku octu a namiesto pracieho prášku dajte do zásuvky pol šálky sódy bikarbóny. Nebojte sa silnej vône, veľmi rýchlo vyprchá. Ak však máte radi voňavé uteráky, môžete do octu pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, napríklad levanduľového alebo čajovníkového. Vďaka ich relaxačným vlastnostiam budete mať navyše pozitívny vplyv na vašu náladu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Lacný výrobok z drogérie na nadýchané uteráky. Budú lepšie ako v hoteli

Jednoduchý spôsob, ako osviežiť oblečenie. Pranie na sucho doma

The post Už nikdy viac nepoužijete prášok. Uteráky budú mäkké a nadýchané appeared first on Vášeň v tebe.