Skip to content
Menu
Uvarte si pohár a vyčistite okná. Prostriedok na sklo odložíte do kúta. Budú také lesklé, že si na ne nesadne ani mucha
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Uvarte si pohár a vyčistite okná. Prostriedok na sklo odložíte do kúta. Budú také lesklé, že si na ne nesadne ani mucha

3.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Jannissimo).

Ako čistiť okná, aby na nich neboli šmuhy? To je večný problém a otázka, ktorú si kladie mnoho ľudí. Výrobky zakúpené v obchode často poskytujú výsledky, ktoré majú ďaleko od ideálu. Tu je niekoľko domácich trikov, ktoré vám pomôžu zabudnúť nielen na šmuhy, ale aj na nečistoty.

Ako čistiť okná, aby na nich neboli šmuhy?
Foto: shutterstock/Jannissimo

Čistenie okien je často úloha na celý deň, najmä ak ide o veľký byt. Nie nadarmo patrí medzi najmenej obľúbené domáce práce. Je odrádzajúce, keď musíte drhnúť špinu a predovšetkým vytrvalé šmuhy na skle. Avšak tejto povinnosti sa nedá vyhnúť. Vďaka týmto trikom môžete na frustrujúce problémy zabudnúť.

Ako čistiť okná bez šmúh? Namiesto umývacieho prostriedku si dajte tento nápoj

Na čistenie okien nepotrebujete výrobky zakúpené v obchode – domáce metódy fungujú rovnako dobre. Je tiež ideálny pre prípad núdze, keď vám došiel čistiaci prostriedok na okná, nemôžete si dovoliť ísť do obchodu a potrebujete okná vyčistiť. Všetko, čo potrebujete, máte po ruke. Všetko, čo potrebujete, je… vrecúško čaju. Vyčistí nielen vaše okná, ale aj rámy, parapety a dokonca aj sprchové kúty, zrkadlá alebo dvierka rúry. Ako si vyrobiť čajový čistič skla?

Na čistenie okien si vyberte jasný alebo zamračený, ale nie slnečný alebo daždivý deň.
Foto: shutterstock/Nekrasov Eugene

Vo veľkom hrnčeku alebo miske uvarte 3-4 čajové vrecúška.

Odstavte a nechajte vychladnúť.

Do takto pripraveného nálevu namočte papierovú utierku alebo utierku z mikrovlákna a potom vyčistite okná.

Kľúčom k úspechu je postupovať správnym spôsobom.
V prvom rade, aby ste celý proces urýchlili, pred čistením rámy dôkladne povysávajte, k čomu vám pomôže štrbinová koncovka, ktorá sa dodáva so strojčekmi. Na čistenie okien si vyberte jasný alebo zamračený, ale nie slnečný alebo daždivý deň. Začnite rámami a nezabudnite utrieť sklo zdola nahor, teda opačným smerom, ako keď ich čistíte. Na utieranie si vždy vyberte čistú a suchú handričku alebo dobre nasiakavú papierovú utierku.

Aký je najlepší spôsob čistenia okenného skla? Zistite, čím čistiť okná, aby sa leskli

Čaj nie je jediným domácim prostriedkom na čistenie okien. Okrem teplej vody s trochou prostriedku na umývanie riadu môžete na čistenie použiť aj iné kuchynské výrobky. Ktoré?

Ocot: Nalejte ho do fľaše s rozprašovačom, pridajte vodu v pomere 4:1. Môžete pridať aj trochu prostriedku na umývanie riadu. Vďaka octu zmizne špina a po umytí nezostanú šmuhy.

Glycerín: Do vody pridajte niekoľko kvapiek glycerínu a potom okná umyte. Vďaka tomu budú odolné voči prachu, ale aj voči škvrnám od dažďa a šmuhám.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Umývate okná octom? Pridajte jednu ingredienciu a budú sa lesknúť ako zrkadlo

Už vás nebavia zarosené okná? Existuje na to jednoduchý a lacný spôsob

The post Uvarte si pohár a vyčistite okná. Prostriedok na sklo odložíte do kúta. Budú také lesklé, že si na ne nesadne ani mucha appeared first on Vášeň v tebe.