Skip to content
Menu
Urobte to a vaše ružové kríky budú mať plno kvetov. Všetko, čo potrebujete, je lacný univerzálny prípravok
publikované: 11 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Urobte to a vaše ružové kríky budú mať plno kvetov. Všetko, čo potrebujete, je lacný univerzálny prípravok

11.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Mikkel H. Petersen).

Každú chvíľu začnú vo vašej záhrade kvitnúť kríky ruží. Pozrite sa, čo môžete urobiť, aby toto obdobie trvalo čo najdlhšie. Stačí použiť lacný prostriedok, ktorý nájdete prakticky v každej lekárni alebo drogérii. Vďaka nemu sa stonky ohnú krásnymi a bujnými kvetmi.

Čím zaliať ruže, aby kvitli čo najdlhšie?
Foto: shutterstock/Mikkel H. Petersen

Ruže patria medzi obľúbené rastliny mnohých záhradkárov. Tieto kvety sú nepochybne zvláštnou ozdobou vašich záhrad a tešia vás svojimi krásnymi okvetnými lístkami a farbami. Aby však prinášali úrodu, o ktorej snívate, je potrebné sa o ne výnimočne dobre starať. Ukazuje sa, že ricínový olej, ako štandardná liečba vlasov a nechtov, môže byť účinným prípravkom na ošetrenie rastlín. Stojí len niekoľko eur a s jeho pomocou môžete vytvoriť drahý kondicionér.

Ricínový olej – použitie. Nielen pre starostlivosť o vlasy, ale aj pre vaše obľúbené kvety

Ricínový olej je v kozmetike mimoriadne obľúbený produkt, ktorý sa používa najmä na starostlivosť o vlasy, pokožku hlavy a nechty. Má totiž antibakteriálne vlastnosti a chráni telo pred infekciami. Ukázalo sa však, že môže pomôcť nielen ľuďom, ale aj rastlinám. Kyselina olejová a kyselina linolová obsiahnuté v oleji posilňujú bunkovú štruktúru kvetov a proces fotosyntézy je oveľa účinnejší. To však nie je všetko. Vďaka svojim vlastnostiam dokáže podporiť rastliny v boji proti nepriaznivým podmienkam, parazitom a teplotným zmenám. Inými slovami, pomáha im zdravo rásť. Dobrou správou pre záhradkárov je aj to, že na ricínový olej mimoriadne dobre reagujú kríky ruží, ktoré sa chystajú začať kvitnúť. Pozrite sa, ako jednoducho si môžete vytvoriť kondicionér, vďaka ktorému budú rásť mimoriadne husto a potešia všetkých okolo seba.

Na ricínový olej mimoriadne dobre reagujú kríky ruží, ktoré sa chystajú začať kvitnúť.
Foto: shutterstock/Amawasri Pakdara

Tento kondicionér je vhodný pre rôzne druhy ruží. Pozrite sa, ako ho rýchlo a jednoducho pripraviť

Príprava kondicionéru na ruže z ricínového oleja je veľmi jednoduchá. Stačí zmiešať jednu polievkovú lyžicu lacného výrobku s 10 litrami vody. Po dôkladnom premiešaní je možné prípravok okamžite použiť. Hnojivo by sa malo kvôli svojmu intenzívnemu pôsobeniu aplikovať maximálne raz za mesiac. Najlepšie je to urobiť večer, aby neprišlo do kontaktu so slnečným žiarením. Môžete ho tiež postriekať. Na tento účel zrieďte polievkovú lyžicu ricínového oleja s litrom vody a nalejte ho do nádoby s rozprašovačom. Aplikujte raz za dva týždne, pričom sa tiež vyhýbajte plnému slnku. Vysoké teploty a žiarenie môžu spôsobiť rýchle odparovanie vody a olej nebude taký účinný. Mali by ste tiež dávať pozor, aby ste ho neaplikovali príliš veľa. Pre kríky ruží je najdôležitejšia primeraná hydratácia. Prílišné nasýtenie kvetov olejom môže spôsobiť, že listy zhnijú a rastlina prestane kvitnúť. V takom prípade by ste mali na niekoľko týždňov prestať hnojiť, aby ste ružiam poskytli čas na zotavenie.

Ricínový olej môžete pripraviť na polievanie ale aj postrekovanie ruží.
Foto: shutterstock/VitCOM Photo shutterstock/Parilov

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ruže tieto rastliny neznášajú. Je lepšie nevysádzať ich do záhonu

Zalievajte ruže týmto kokteilom počas celého júna. Púčiky budú kvitnúť väčšie ako dlaň

The post Urobte to a vaše ružové kríky budú mať plno kvetov. Všetko, čo potrebujete, je lacný univerzálny prípravok appeared first on Vášeň v tebe.