Skip to content
Menu
Úrad vlády SR schválili niekoľko zdravotníckych materiálov, ktoré pomôžu pacientom a zdravotníkom na Slovensku
publikované: 18 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Úrad vlády SR schválili niekoľko zdravotníckych materiálov, ktoré pomôžu pacientom a zdravotníkom na Slovensku

Úrad vlády Slovenskej republiky schválil niekoľko dôležitých opatrení v oblasti zdravotníctva, ktoré prinesú významné výhody pre pacientov a zdravotníkov na Slovensku.

Balík legislatívnych zmien, ktoré zjednodušia a uľahčia vzdelávanie lekárov a ďalších zdravotníkov, bol schválený. Tieto zmeny sa týkajú rezidentského programu a zjednodušenia atestácií lekárov. Okrem toho sa uľahčí aj výkon praxe medikov a žiakov zdravotných škôl už počas štúdia. Dôležité je aj povolenie vykonávania odbornej pracovnej činnosti v zdravotníckych povolaniach ako praktická sestra – asistent, zubný asistent a sanitár študentmi daných odborov, čo by mohlo nadobudnúť platnosť už od tohto leta.

 Prešovská nemocnica prejde k 1. júlu 2024 do zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva obrany SR. Táto zmena je dôležitá v kontexte posilnenia vojenského zdravotníctva na východnom Slovensku, najmä v súvislosti s aktuálnou geopolitickou situáciou. Zvýšením kompetencií krízového zdravotníctva, medicínskej modernizácie a ekonomickej stabilizácie nového komplexu vojenskej nemocnice sa očakáva lepšia prístupnosť k vysokej kvalite zdravotnej starostlivosti.