Skip to content
Menu
Umývate si vlasy ráno alebo večer? Táto zdanlivo triviálna voľba je rozhodujúca. Radšej sa nepomýľte
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Umývate si vlasy ráno alebo večer? Táto zdanlivo triviálna voľba je rozhodujúca. Radšej sa nepomýľte

03.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Africa Studio).

Ako často by ste si mali umývať vlasy a v akom čase dňa je to najlepšie? Táto otázka trápi mnohých z nás. Chceme, aby vyzerali zdravo a dodali nám sebavedomie. Takže odpovedáme na túto otázku a rozptyľujeme pochybnosti.

Ako často by ste si mali umývať vlasy a v akom čase dňa je to najlepšie?
Foto: shutterstock/Africa Studio

Snívame o hustých a zdravo vyzerajúcich vlasoch, ktoré dodajú sebavedomie a šarm. Keď sú však vlasy zatuchnuté, nevyzerajú dobre, čo môže ovplyvniť našu pohodu. Mnoho ľudí si kladie otázku, kedy je najlepšie umývať si vlasy a ako často to robiť, aby boli zdravé.

V ktorú dennú dobu je najlepšie umývať si vlasy? Rozhoduje denná doba

O tom, kedy je najlepšie si umyť vlasy, sa vedú búrlivé diskusie už dlhé roky. Ak sú tie vaše tenké a často sa lámu, radšej to večer nerobte. Najlepší čas na to je ráno, takže budú vyzerať skvele po celý deň. Ranné umývanie im dodáva svieži vzhľad, dodáva im objem a ľahkosť, čo je dôležité najmä pre ľudí s vlasmi, ktoré sa zvyknú rýchlo mastiť.

Večerné umývanie vlasov môže viesť k niekoľkým problémom, ktoré negatívne ovplyvňujú ich vzhľad a zdravie. Po prvé, zaspávanie s mokrými vlasmi ich môže poškodiť, pretože sú náchylnejšie na lámanie a zamotávanie počas spánku. Vlhké prostredie navyše podporuje rast baktérií a plesní, čo môže viesť k kožným problémom, ako lupiny alebo následné podráždenie pokožky hlavy. Ráno môžu vaše vlasy tiež vyzerať ploché a bez objemu, čo sťažuje ich úpravu.

Ako často by ste si mali umývať vlasy? Všetko závisí od viacerých faktorov

Ako často by sme si mali umývať vlasy, závisí od typu vlasov, ktoré máme, a od životného štýlu, ktorý vedieme. Dôležitú rolu má aj stav pokožky hlavy a naše vlastné preferencie. Tu je niekoľko tipov, ktorými sa môžeme riadiť:

Umývanie každé 2-3 dni bude vhodné pre ľudí s normálnymi vlasmi bez špeciálnych požiadaviek.

Ak sú vaše vlasy náchylné na mastenie, môžete to urobiť každý deň. V tomto prípade sa však oplatí venovať pozornosť šampónu, ktorý používame, aby nebol príliš silný.

Pre suché, lámavé alebo poškodené vlasy sa odporúča umývať 1-2 krát týždenne.

Kľúčom k správnej starostlivosti je však prispôsobenie frekvencie nášmu životnému štýlu. Ak sa nám vlasy príliš nemastia, môžeme si ich umyť aj raz týždenne. Je dôležité nájsť rovnováhu a postarať sa o správne vybrané produkty starostlivosti.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Stojí 3 eurá a funguje ako botox na vlasy za 50 eur. Naneste na pramene a dosiahnete efekt ako v salóne

Žiadne spreje ani tyčinky. Používam ho len na elektrizujúce vlasy. Pomáha to hneď

The post Umývate si vlasy ráno alebo večer? Táto zdanlivo triviálna voľba je rozhodujúca. Radšej sa nepomýľte appeared first on Vášeň v tebe.