Skip to content
Menu
Udalosti na trhoch budúci týždeň
publikované: 26 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Udalosti na trhoch budúci týždeň

V nadchádzajúcom týždni sa investori zamerajú na niekoľko kľúčových ekonomických údajov a udalostí, ktoré by mohli ovplyvniť globálne trhy. Tu je prehľad piatich najdôležitejších vecí, na ktoré by sa mali investori zamerať:

Údaje o inflácii v USA: Cenový index výdavkov na osobnú spotrebu (PCE), ktorý je obľúbeným ukazovateľom inflácie Fedu, bude zverejnený v piatok. Tieto údaje budú dôležité pre posúdenie smerovania úrokových sadzieb v USA počas zvyšku roka.

Rečníci z Federálneho rezervného systému (Fed): Počas týždňa sa očakávajú prejavy viacerých členov Fedu, vrátane guvernérky Michelle Bowmanovej a prezidentov regionálnych pobočiek Fedu. Ich komentáre môžu poskytnúť ďalšie náznaky o budúcej monetárnej politike.

Inflácia v eurozóne: V piatok budú zverejnené údaje o inflácii v eurozóne, ktoré by mohli naznačiť, ako rýchlo by Európska centrálna banka (ECB) mohla znížiť úrokové sadzby po ich nedávnom zvýšení na rekordných 4%.

Ekonomický kalendár: Investori by mali sledovať revidované údaje o hospodárskom raste v USA za prvý štvrťrok, ktoré budú zverejnené vo štvrtok, a béžovú knihu Fedu, ktorá vyjde v stredu.

Zdravie čínskeho výrobného sektora: S údajmi o priemyselných ziskoch v Číne, ktoré budú zverejnené v pondelok, sa zistí, či došlo k oživeniu ziskov v apríli po ostrom poklese v predchádzajúcom mesiaci.

Tieto udalosti a údaje budú mať zásadný vplyv na trhy, pretože investori hľadajú signály o smerovaní globálnej ekonomiky a monetárnej politiky. Zvlášť v období, keď sa trhy snažia vyhodnotiť, či je inflácia skutočne na spoľahlivej klesajúcej trajektórii, a ako to ovplyvní úrokové sadzby a investičné stratégie. Pozornosť sa bude venovať aj ďalším potenciálnym rizikám, ako sú geopolitické napätia a vývoj pandémie, ktoré by mohli mať nečakaný dopad na finančné trhy.

Zdroj: investing

Príspevok Udalosti na trhoch budúci týždeň je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.