Skip to content
Menu
Trump nedôveroval Kim Čong-unovi, tvrdí bývalý vysokopostavený diplomat
publikované: 25 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Trump nedôveroval Kim Čong-unovi, tvrdí bývalý vysokopostavený diplomat

Bývalý americký prezident Donald Trump vnímal severokórejského vodcu Kim Čong-una ako niekoho, kto by mu “vrazil nôž do brucha” keby mal príležitosť, v rozhovore pre magazín Foreign Policy uviedol bývalý vysokopostavený americký diplomat. Informuje o tom juhokórejska agentúra Jonhap.

V tohtoročnej prezidentskej kampani Trump pritom zdôrazňoval svoj blízky vzťah s vodcom KĽDR a tvrdil, že kým zastával prezidentský úrad on, Amerika bola v “bezpečí”.

Trumpovi exporadcovia opisujú, ako v roku 2018 skoro vystúpil z NATO. Ak sa vráti, dá aliancii zbohom, varujú

Agentúra Jonhap poukázala na Trumpovo stretnutie so svojimi priaznivcami v roku 2018, keď Trump vyhlásil, že sa do seba s Kimom “zamilovali” a tvrdil, že Kim mu posiela “krásne listy”.

Iný obraz o Trumpovom vzťahu s Kimom však vykreslil v rozhovore s Foreign Affairs bývalý veľvyslanec USA pri Európskej únii Gordon Sondland z čias Trumpovej vlády.

“Ten sr.č by mi vrazil nôž do brucha, keby mal príležitosť,” parafrázoval Sondland neverejnú odpoveď bývalého amerického prezidenta na otázku ako vníma Kima. Táto expresívna odpoveď mala naznačovať Trumpovú nedôveru voči lídrovi KĽDR, dodala agentúra Jonhap.

Zdroj: HN