Skip to content
Menu
Tri najhoršie chyby v starostlivosti o pleť. Robíte ich svojej pleti? Vrásky a pupienky zaručené
publikované: 10 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Tri najhoršie chyby v starostlivosti o pleť. Robíte ich svojej pleti? Vrásky a pupienky zaručené

10.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/LADO).

Stav a vzhľad pokožky tváre ovplyvňuje nielen starostlivosť o pleť a zdravá strava, ale aj ďalšie zdanlivo nepodstatné faktory. Mnohí ľudia sa nevedomky dopúšťajú chýb, ktoré spôsobujú vznik nedokonalostí, vrások a suchosti. Čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť?

Čomu by ste mali venovať osobitnú pozornosť?
Foto: shutterstock/LADO

Vaša kúpeľňová polička je preplnená kozmetickými prípravkami, každý deň nevynecháte ani jeden krok starostlivosti o tvár a zdá sa, že sa o svoju pleť staráte skvele, ale stále nevyzerá dobre? Pravdepodobne nevenujete pozornosť trom ďalším, trochu nesúvisiacim záležitostiam, ktoré majú tiež priamy vplyv na stav vašej pleti.

Čo robiť, aby ste mali peknú pleť? Aplikujte každý deň

Prvou dôležitou a často prehliadanou otázkou v starostlivosti o pleť je, samozrejme, ochrana pred slnkom. Mnohí ľudia sa opaľovacím krémom natierajú len v lete, keď je slnko silné, ale v ostatných ročných obdobiach naň zabúdajú. To je chyba, ktorá môže viesť k vráskam, zmene farby a vysušeniu. Pokožka vystavená slnku rýchlejšie stráca svoju pevnosť, preto sa naozaj oplatí zaradiť opaľovací krém do každodennej starostlivosti o pleť. Používajte ho denne pod make-up. Na vytvorenie nepreniknuteľnej bariéry na vašej pleti stačí len malé množstvo.

Na vytvorenie nepreniknuteľnej bariéry na vašej pleti stačí len malé množstvo.
Foto: shutterstock/lyalya_go

TIP: Každodenný opaľovací krém by mal mať aspoň strednú ochranu, napríklad SPF 25, ale ak máte veľmi svetlú pleť a trávite veľa času vonku, nezabudnite zvýšiť ochranu na SPF 30 alebo 50.

Čo zhoršuje vašu pleť? Vyhnite sa takýmto kúpeľom

Vstávate ráno, idete do kúpeľne, pustíte vodu a umyjete si tvár? Hoci sa tento proces nezdá zložitý, aj tu robí veľa ľudí chybu. Ak pri tom používate horúcu vodu, nečudujte sa, že vaša pokožka je suchá, podráždená, odmieta sa regenerovať a stále sa objavujú nové vrásky. Týmto spôsobom ľahko narušíte jej prirodzený hydrolipidický plášť. Preto je najlepšie urobiť si rannú rozcvičku studenou alebo vlažnou vodou, ktorá vašu pleť tiež osvieži. Ak je to možné, vyhnite sa aj dlhým horúcim kúpeľom.

Ako sa správne starať o svoju tvár? Buďte opatrní v posteli

Preto sa odporúča snažiť sa spať na chrbte, ak je to možné. Na pranie posteľnej bielizne používajte aj jemnejšie pracie prostriedky.
Foto: shutterstock/BlurryMe

V posteli trávime v priemere 8 hodín denne a počas tohto času môže byť naša tvár vo väčšom či menšom kontakte s obliečkou na vankúš. Vedeli ste, že to, ako a ako často si ju vymieňate, môže mať tiež obrovský vplyv na stav vašej pokožky a predovšetkým na tvorbu pupienkov? Nezanedbateľný je aj tlak, ktorý vzniká a môže viesť k tvorbe vrások. Preto sa odporúča snažiť sa spať na chrbte, ak je to možné. Na pranie posteľnej bielizne používajte aj jemnejšie pracie prostriedky. Perte ju aspoň raz týždenne. Ideálna je aj hodvábna obliečka na vankúš, ktorá je oveľa mäkšia.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Uvarte, nápoj vypite a zvyšky použite. Okamžite sa zbavíte opuchov pod očami

Kozmetický skvost za päťku. Za jednu noc sa namažem a zbavím pupienkov. Zaschne sám od seba

The post Tri najhoršie chyby v starostlivosti o pleť. Robíte ich svojej pleti? Vrásky a pupienky zaručené appeared first on Vášeň v tebe.