Skip to content
Menu
Tréneri upozorňujú hráčov pred zápasom s Poľskom. Pardavý pripustil zmeny v zostave
publikované: 14 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Tréneri upozorňujú hráčov pred zápasom s Poľskom. Pardavý pripustil zmeny v zostave

Víťazstvo nad USA potešilo hráčov aj trénerov slovenského tímu, no v deň zápasového voľna už svoju pozornosť mierili do ďalších zápasov.

Podľa asistenta trénera Jána Pardavého bude dôležité upozorniť hráčov na udržanie koncentrovanosti a správne sa nastaviť na duel proti nováčikovi elitnej kategórie Poľsku. 

“Nebude nás čakať nič jednoduché a musíme k tomu súperovi pristúpiť rovnako ako proti hociktorému inému,” uviedol Pardavý. Slováci viedli proti jednému z favoritov ostravskej B-skupiny MS 4:1, no Američania vyťažili z tlaku v tretej tretine tri góly.

Napokon sa na radosť vyše 9-tisíc divákov tešili Slováci, keď Miloš Kelemen v predĺžení stečoval strelu Šimona Nemca.

MS v hokeji: Slovákov vyzve outsider skupiny. Hlavne ich nesmieme podceniť, tvrdia hráči

“Všetci sme si to víťazstvo vychutnali a boli sme veľmi radi, že sa nám to podarilo. Turnaj však ide ďalej a musíme sa sústrediť na ďalšie zápasy,” poznamenal útočník Matúš Sukeľ.

Zverenci Craiga Ramsayho majú po troch zápasoch päť bodov a sľubné vyhliadky ku konečnému umiestneniu v tabuľke. V základnej fáze ešte odohrajú štyri zápasy a proti Poľsku budú v pozícii favorita.

“Musíme hráčov upozorniť na to, aby boli koncentrovaní. Zápas s USA je už za nami, nechali sme ich užiť si to a aby mali po ňom voľno. Zajtra (streda) už budeme hrať ďalší dôležitý zápas, v ktorom sa musíme od začiatku koncentrovať na výkon a potvrdiť v ňom body s USA,” povedal Pardavý.

Asistent Craiga Ramsayho pripustil aj zmeny v zostave, konkrétnejší však nebol.

Fanshop v Ostrave čelil nájazdu Slovákov, ich dresy už nie sú

Aj on mal v čerstvej pamäti nedávny duel s Poľskom, v ktorom Slováci v Žiline zvíťazili 6:1. K presvedčivému triumfu zamierili po vydarenom úvode, keď už v 6. minúte viedli 3:0.

Aj duel proti USA, s ktorými Slováci v generálke prehrali 2:6, však potvrdil, že zápasy v príprave a na šampionáte sú odlišné.

“Každý si musí uvedomiť, že na šampionáte už neexistuje slabý súper. Keď sa budeme koncentrovať iba sami na seba a dáme do toho všetko, tak môžeme zdolať každý tím.

Poliaci ukázali, že majú svoju kvalitu. Sú veľmi obetaví a nepríjemní v protiútokoch. Majú aj solídneho brankára,” narážal Pardavý na naturalizovaného Američana Johna Murrayho, ktorý už sedem sezón reprezentuje Poľsko. 

Zdroj: HN