Skip to content
Menu
Tento olej je najlepším priateľom žien po 60-tke. Vyhladzuje vrásky a vlasy ako mávnutím čarovného prútika
publikované: 10 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Tento olej je najlepším priateľom žien po 60-tke. Vyhladzuje vrásky a vlasy ako mávnutím čarovného prútika

10.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Roman Samborskyi).

Tento obľúbený olej má veľmi široké využitie a jeho vlastnosti sú takmer ikonické. Prečo by sa mal používať? Často sa stretávame s názorom, že je najväčším hitom v kozmetike. Zistite si o ňom čo najviac!

Ricínový olej má veľmi široké využitie a jeho vlastnosti sú takmer ikonické.
Foto: shutterstock/Roman Samborskyi

Ricínový olej na tvár? Je to možné? Čo je ricínový olej?

Ricínový olej na tvár je len jednou z mnohých možností, ktoré toto tajomné špecifikum ponúka. Vyrába sa zo semien stromu ricínu obyčajného a pozostáva najmä z glyceridov kyseliny ricínovej, kyseliny palmitovej, kyseliny olejovej, kyseliny stearovej a kyseliny linolovej.

Je tiež dôležité nezamieňať si ricínový olej s ricínom, čo je bielkovina, ktorá sa nachádza v ricínových semenách. Ricín je toxický pre ľudí aj pre zvieratá. Preto sa ricínový olej počas výrobného procesu zbavuje ho.

Treba tiež poznamenať, že pojmy „olej“ a „olejček“ nie sú synonymá, hoci sa tak, žiaľ, dosť často používajú. Olej totiž znamená, že ide o čistý rastlinný olej. Na druhej strane olejček je zmes rôznych zložiek, medzi ktoré môže patriť aj ricínový olej. Pred kúpou konkrétneho výrobku je preto dobré prečítať si zloženie.

Ricínový olej – použitie

Na čo sa ricínový olej dá použiť? Možnosti využitia sú oveľa širšie, ako by sa mohlo zdať.
Foto: shutterstock/Amawasri Pakdara

Otázkou teda je, na čo sa ricínový olej dá použiť? Veď možnosti využitia sú oveľa širšie, ako by sa mohlo zdať. Jedným z najčastejších je jeho použitie v kozmetike. Má priaznivý účinok na:

pokožku – redukuje vrásky, hydratuje a obnovuje lipidovú vrstvu, môže pomôcť odstrániť strie.

riasy a obočie – mení farbu chĺpkov tým, že ich stmavuje, môže podporovať rast nových chĺpkov.

vlasy – vyhladzuje vlasové kutikuly, vyživuje vlasové korienky, dodáva vlasom hladký vzhľad, pôsobí na podporu rastu nových vlasov.

Ricínový olej sa používa aj na liečbu porúch trávenia. Odporúča sa pri zápche. Podporuje tiež imunitný systém. Pred použitím tohto prípravku je však dôležité sa najprv poradiť s lekárom.

Ricínový olej na vlasy – krásne, hladké a lesklé vlasy

Pamätajte, že ricínový olej na vlasy môže vo svojom zložení obsahovať aj iné oleje. Takže v závislosti od toho, aký účinok hľadáte a aký výrobok potrebujete, môžete zistiť, že použitie ricínového oleja je vhodnejšou voľbou. Prečo sa odporúča na vlasy? V prvom rade má táto látka posilňujúci účinok, vyhladzuje vlasy a stimuluje ich rast. Preto sa zdajú byť silnejšie, lesklejšie a objemnejšie. To však nie je prekvapujúce, pretože zloženie takéhoto oleja zahŕňa vitamín E, kyselinu ricínoľovú a nenasýtené mastné kyseliny. Ricínový olej tiež potláča mastnotu pokožky hlavy, čo tiež výrazne zlepšuje vzhľad a kvalitu vlasov.

Ricínový olej vyhladzuje vlasy a stimuluje ich rast.
Foto: shutterstock/New Africa

Ricínový olejček, teda v kombinácii s inými olejmi, je skvelým produktom na olejovanie vlasov. Môže sa nanášať na vlasy ako kondicionér približne 30 minút, ale možno ho nechať pôsobiť aj celú noc. Vtedy sa odporúča spať v čiapke, aby sa nepoškodila posteľná bielizeň. Môžete ju tiež dodatočne chrániť. Zmývanie oleja nie je jednoduché. Preto sa to robí najprv šampónom, a potom kondicionérom bez silikónov.

Pri používaní ricínového oleja na rast vlasov sa odporúča aj masírovanie pokožky hlavy. Či už ho však používate na rast vlasov alebo na zlepšenie ich stavu, je dôležité mať na pamäti, že vlasy stmavuje, čo nemusí byť vždy želaný efekt.

Ricínový olej na riasy – ako používať a aplikovať?

Ricínový olej má vlastnosti, ktoré môžu osloviť najmä tých, ktorí majú svetlé oči. Je to preto, že stmavuje vlasy. Ako aplikovať ricínový olej na riasy? Na tento účel možno použiť niekoľko nástrojov:

Ako aplikovať ricínový olej na riasy?
Foto: Shutterstock/Zaruna

kefka na česanie alebo maľovanie mihalníc a obočia – často je súčasťou sady kefiek, ale dá sa kúpiť aj samostatne.

vatová tyčinka – s obľubou sa používa na čistenie uší a odstraňovanie líčidiel okolo očí.

štetec – možno ho nájsť aj v súprave štetcov na líčenie.

Opakovane použiteľné nástroje je potrebné vyčistiť po nanesení oleja, ktorý opäť stimuluje rast vlasov, mení odtieň vlasov, vyhladzuje pokožku, posilňuje, podporuje mikrocirkuláciu, takže korienky sú lepšie vyživené. Olej sa najlepšie aplikuje na noc.

Ricínový olej na obočie – tipy, ako ho používať

Ricínový olej pomôže obočie vyživiť, zlepšiť kvalitu a tiež podporiť rast.
Foto: pexels/Shiny Diamond

Obočie je ozdobou očí. V poslednom čase je jednoznačným trendom ich hustota a upravenosť. Ricínový olej na obočie bude preto veľmi dobrým nápadom. Pomôže ich totiž vyživiť, zlepšiť kvalitu a tiež podporiť rast. Obočie sú chĺpky, takže účinok je podobný ako v prípade vlasov na hlave alebo mihalníc. Na aplikáciu možno opäť použiť kozmetické tyčinky alebo kefky na česanie a maľovanie obočia.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Tieto riasy vydržia až 5 dní a môžete si ich urobiť sami! Výsledok? Ako zo salónu!

Ako si upraviť obočie sama? Triky, ktoré vášmu obočiu dodajú dokonalý tvar

The post Tento olej je najlepším priateľom žien po 60-tke. Vyhladzuje vrásky a vlasy ako mávnutím čarovného prútika appeared first on Vášeň v tebe.