Skip to content
Menu
Technické služby mesta Brezno opravili lavicu ponad železničné priecestie
publikované: 4 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Technické služby mesta Brezno opravili lavicu ponad železničné priecestie

Prioritou bolo vymeniť niekoľko poškodených drevených dosiek. Lavica uzavretá nebola, prechádzať po nej sa dalo s obmedzením.

Lavicu využívajú nielen zamestnanci firiem, ktoré sídlia v priestoroch bývalej mostárne, ale aj občania, ktorí si cez ňu skracujú cestu na Mazorníkovo či na políciu. Pred ôsmimi rokmi ju mesto kúpilo od podnikateľských subjektov, aby sa o ňu mohlo starať a udržiavať ju, keďže už bola v stave na zbúranie. Lavicu obnovilo a urobilo všetko pre to, aby bola po čase opäť funkčná. Pomocnú ruku vtedy podali aj spoločnosti sídliace v tamojšom areáli, ktoré poskytli rôzny stavebný materiál či pomocných pracovníkov, informuje Mesto Brezno.

Ako uviedol riaditeľ Technických služieb Lukáš Jeremiáš, lavica sa vekom opotrebovala, ale tiež vplyvom nezmyselného ničenia ľuďmi sú poškodené jej rôzne časti ako prestrešenie či oplotenie. „Popri bežných údržbárskych a upratovacích prácach sme začali s výmenou niektorých podlahových dosiek, ktoré už boli značne poškodené. Lavica však uzavretá nebola, možné bolo po nej prechádzať s obmedzením.“

Okolie lávky je osvetlené, ako aj monitorované kamerovým systémom. Do budúcna mesto plánuje osvetliť aj samotnú lavicu a v rámci zvýšenia bezpečnosti na nej osadiť bezpečnostnú kameru.

©Slovenský večerník/ilustračné foto