Skip to content
Menu
Táto rastlina znižuje opuchy pod očami. Skontrolujte, či ju máte vo svojej záhrade
publikované: 6 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Táto rastlina znižuje opuchy pod očami. Skontrolujte, či ju máte vo svojej záhrade

6.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Vladimir Gjorgiev).

Opuchy pod očami sú častým problémom mnohých ľudí. Existuje mnoho krémov a mastí, ktoré dokážu tento problém odstrániť, ale skutočná sila spočíva aj v prírode. Na pomoc pre tento a mnohé ďalšie problémy prichádza baza čierna. Čo táto rastlina obsahuje a prečo sa ju oplatí používať?

Aká rastlina pomáha znižovať opuchy v oblasti očí?
Foto: shutterstock/Vladimir Gjorgiev

Čo obsahuje baza čierna? Skutočný poklad zdravia

Baza čierna (Sambucus nigra) je rastlina, ktorá sa v ľudovom liečiteľstve používa už stáročia pre svoje mnohé liečivé vlastnosti. Kvitne v júni a júli a práve vtedy môžu ľudia využívať vlastnosti tejto rastliny.

Je bohatá na vitamín C a antioxidanty, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém. Pravidelná konzumácia čajov alebo sirupov z bazy čiernej môže pomôcť predchádzať prechladnutiu a chrípke.

Sirupy z bazy čiernej sa môžu používať aj počas obdobia nachladnutia a chrípky na zmiernenie kašľa.
Fotot: shutterstock/Nastyaofly

Kvety a plody bazy čiernej obsahujú zlúčeniny so silnými protizápalovými účinkami, ktoré môžu pomôcť liečiť zápaly v tele, a výťažky z rastliny majú antivírusové a antibakteriálne účinky, ktoré môžu pomôcť v boji proti infekciám.

Sirupy z bazy čiernej sa môžu používať aj počas obdobia nachladnutia a chrípky na zmiernenie kašľa.

Baza čierna poskytuje podporu aj tráviacemu systému (používa sa pri zápche) a močovému systému -n má močopudný účinok, ktorý pomáha vylučovať toxíny z tela.

Čierna baza nielen pre zdravie, ale aj pre krásu. Odstraňuje opuchy ako mnohé masti z lekárne

Vonkajšia aplikácia obkladov z bazy čiernej môže pomôcť pri liečbe zápalov kože, vyrážok alebo akné, ale to nie je všetko. Obklady z bazy čiernej môžu pomôcť znížiť opuchy pod očami. Baza obsahuje antioxidanty a protizápalové zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť znížiť opuchy a upokojiť podráždenie pokožky.

Ak chcete pripraviť obklad z bazových kvetov, zalejte 1 PL sušených bazových kvetov s 1 šálkou prevarenej vody. Nálev nechajte asi 10 – 15 minút vychladnúť a potom ho preceďte, aby ste ho oddelili od kvetov. Ak chcete obklad aplikovať pod oči, namočte do nálevu vatu alebo gázu a priložte pod oči na 20 minút.

Nálev môžeme tiež schladiť v chladničke, čo prinesie úľavu unaveným očiam.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je symbolom jari. Rozkvitne len pod jednou podmienkou. Radšej majte po ruke záhradné nožnice

Suché päty? Zabudnite na pemzu, vyskúšajte spôsob mojej mamy

The post Táto rastlina znižuje opuchy pod očami. Skontrolujte, či ju máte vo svojej záhrade appeared first on Vášeň v tebe.