Skip to content
Menu
Takto začal novú sezónu turistický vláčik Gelko v Gelnici
publikované: 2 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Takto začal novú sezónu turistický vláčik Gelko v Gelnici

Turistický vláčik Gelko odštartoval novú sezónu, a to s veľkým úspechom! Priaznivci turistiky a cestovania sa môžu tešiť na nádherné zážitky a dobrodružstvá, ktoré im vláčik Gelko ponúka. Vláčik, ktorý sa stal symbolom obľúbených turistických trás, prináša jedinečný spôsob, ako objaviť krásy krajiny a spoznať miesta, ktoré by ste inak nemuseli navštíviť.

Ako informuje mesto Gelnica, v úvode sezóny turistický vláčik navštívil niekoľko obľúbených destinácií, kde jeho pasažieri mohli zažiť nádhernú prírodu a bohaté kultúrne dedičstvo. Táto prvá jazda priniesla cestujúcim možnosť vidieť a zažiť zaujímavé miesta z pohodlia svojho sedadla.

Aké sú plány na ďalšie jazdy? Turistický vláčik Gelko ponúka rôzne trasy pre rôzne preferencie. Môžete sa vydať na cestu cez malebné vidiecke oblasti, kde budete môcť obdivovať tradičnú architektúru a idylické scenérie. Na druhej strane, vláčik vás zavedie aj do mestských centier, kde budete mať možnosť preskúmať historické pamiatky a zažiť rušný život mesta.

Okrem tradičných trás bude vláčik Gelko ponúkať aj špeciálne tematické jazdy. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, sú pripravené trasy so zameraním na kultúrne dedičstvo a historické miesta. Milovníci prírody si prídu na svoje pri vychádzkových jazdách po národných parkoch a prírodných rezerváciách.

O ďalších jazdách a termínoch vás budeme informovať. Nezabudnite sledovať aktuálne informácie o turistickom vláčiku Gelko a jeho trasách, aby ste si mohli vychutnať nádherné zážitky a spoznať krásy, ktoré ponúka. Vláčik Gelko vás pozýva na dobrodružnú cestu plnú krás a zážitkov!

© Slovenský večerník/ilustračné foto