Skip to content
Menu
Takto si vyrobíte domáce pohlcovače zápachu do chladničky. Fungujú lepšie ako kupované v obchode
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Takto si vyrobíte domáce pohlcovače zápachu do chladničky. Fungujú lepšie ako kupované v obchode

24.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Nepríjemný zápach z chladničky môže byť skutočnou bolesťou hlavy. Riešením tohto nepríjemného problému sú pohlcovače zápachu zakúpené v obchode. Čo si ich však vyrobiť sami doma? Ukazuje sa, že je to mimoriadne jednoduché a zároveň veľmi účinné. Vyrobte si ich raz a už nebudete kupovať žiadne hotové z obchodu. Tu je teda niekoľko nápadov na domáce pohlcovače, ktoré odstránia nežiaduce pachy z vašej chladničky.

Riešením tohto nepríjemného problému sú pohlcovače zápachu zakúpené v obchode. Čo si ich však vyrobiť sami doma?
Foto: shutterstock/New Africa

Pohlcovač pachov je nenápadná pomôcka, ktorá zabraňuje mnohým problémom so zápachom. Aj keď pravidelne udržiavate chladničku upratanú, je dobré mať ho vo svojom vlastníctve, aby ste sa vyhli nepríjemným zápachom. Oplatí sa vyskúšať tieto domáce, pretože sú účinné pri neutralizácii zápachu a jednoduché na prípravu.

Ako si sami vyrobíte pohlcovač pachov do chladničky? Spoľahlivá jedlá sóda

Existuje veľa dôvodov, prečo sa z chladničky šíri nepríjemný zápach. Ak ide o jeden výrobok, stačí ho odstrániť. Niekedy je však ťažké nájsť skutočnú príčinu a zakaždým, keď otvoríte dvere, vás zasiahne nepríjemný zápach.

Vtedy prichádzajú na rad pohlcovače pachov, ktoré spolu s pravidelným čistením chladničky predstavujú účinný spôsob, ako odstrániť nepríjemný, niekedy intenzívny zápach z chladničky. Zvyčajne ich hľadáme na pultoch obchodov, ale to sa teraz môže zmeniť.

Málokto si uvedomuje, že sa dajú ľahko vyrobiť bez toho, aby ste musel opustiť dom.
Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Málokto si uvedomuje, že sa dajú ľahko vyrobiť bez toho, aby ste musel opustiť dom. Na ich prípravu zvyčajne potrebujete výrobky, ktoré má každý vo svojej kuchyni.

Potvrdením týchto slov je prvý nápad na domáci pohlcovač pachov z chladničky, ktorý možno pripraviť z spoľahlivej jedlej sódy. Máloktorý výrobok má v domácnosti také široké využitie ako jedlá sóda. Ako vidíte, osvedčí sa aj v boji proti nepríjemnému zápachu z chladničky. Jednoducho nasypte niekoľko čajových lyžičiek sódy bikarbóny na tanier alebo do nádoby a umiestnite ju na jednu z políc.

Ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z chladničky? Domáce prostriedky

Jedlá sóda však nie je jediným riešením nepríjemného zápachu. Existuje mnoho ďalších domácich trikov, ktoré zabezpečia, že nepríjemný zápach vychádzajúci z vášho spotrebiča nebude problém. Ako môžete neutralizovať nepríjemný zápach v chladničke pomocou domácich metód?

Káva – je ideálnou odpoveďou na otázku, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu v chladničke. Káva je totiž skvelým pohlcovačom pachov. Jednoducho nasypte trochu mletej kávy na tanier alebo veko pohára a umiestnite ho do chladničky. Kávový pohlcovač by sa mal vymieňať aspoň raz týždenne.

Citrón alebo pomaranč – citrusové plody sú jednoduchým spôsobom, ako odstrániť nepríjemný zápach z chladničky. Okrem toho dobre fungujú na osvieženie jej vnútra. Stačí, ak do nej vložíte rozkrojené ovocie alebo dokonca samotnú kôru. V tomto prípade treba dbať najmä na jej pravidelnú výmenu, aby sa pokazené citrusové plody nestali príčinou nepríjemného zápachu.

Jablko – nenápadne môže pomôcť v boji proti problematickému zápachu vychádzajúcemu z vašej chladničky. Stačí, ak toto ovocie ošúpete a nakrájate na štvrtiny. Umiestnené vo vnútri v tejto podobe pomôže odstrániť nepríjemný problém. Každý deň nahraďte jablko čerstvým.

V boji proti nepríjemnému zápachu z chladničky je oveľa viac domácich spojencov.
Foto: shutterstock/Nataliia K

V boji proti nepríjemnému zápachu z chladničky je oveľa viac domácich spojencov. Zvážte okrem iného pohlcovače vyrobené z prášku do pečiva, klinčekov, aktívneho uhlia alebo mačacej podstielky. Ako vidíte, pohlcovače zápachu nemusíte hľadať v obchode, pretože si ich môžete ľahko vyrobiť sami doma. Možností je naozaj dosť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto chyba spôsobuje, že sa chladnička pokazí a odoberá elektrickú energiu ako šialená. Takmer určite ju spôsobujete

Toaletný papier na problémy s nepríjemným zápachom. Stačí dať do chladničky

The post Takto si vyrobíte domáce pohlcovače zápachu do chladničky. Fungujú lepšie ako kupované v obchode appeared first on Vášeň v tebe.