Skip to content
Menu
Šutaj Eštok potvrdil, že atentátnik nemusel byť osamelý vlk, polícia pracuje aj s ďalšou verziou
publikované: 19 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Šutaj Eštok potvrdil, že atentátnik nemusel byť osamelý vlk, polícia pracuje aj s ďalšou verziou

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok potvrdil, že polícia pracuje aj smožnosťou, že útočník bol súčasžou organizovanej skupiny. Povedal to dnes na Úrade vlády. 

“Verzia osamelého vlka nie je jedinou, ktorá je vyšetrovaná,” povedal. Bol zriadený vyštrovací tím, ktorí pracuje aj verziou, že nešlo o osamelého útočníka. Dôvodom je, že Facebookový profil a informácie páchateľa boli približne dve hodiny po jeho zadržaní vymazané. 

Podpora k útoku

“Vyšetrovateľ bol doplnený o vyšetrovací tím, pretože je tu aj verzia toho, že páchateľ sa pohyboval v určitej skupine ľudí, ktorí sa možno na tento trestný čin hecovali a vzájomne podporovali,” uviedol minister.

Atentát na Fica: Útočník nemusel byť osamelý vlk, povedal Gašpar (ONLINE)

Minister obrany Robert Kaliňák povedal, že útoční bol v tom čase už zatknutý a zmenu teda nemohol vykonať on. “Jeho manželka na to nebola dostatočne technicky zdatná,” povedal. POlícia teda pracuje aj s verziou, že profil zmazal jeho spolupracovník. 

Šutaj Eštok však vyvrátil dezinformáciu, ktorá koluje po internete, že “páchateľ mal na mieste dvoch spolupracovníkov”. “Išlo o slepú ženu a jej nahluchlého partnera. Aj oni už dostali vyhrážky smrti,” povedal. 

Vymazanie profilu

“Tretia osoba konala v prospech páchateľa,” povedal Robert Kaliňák o vymazaní profilu útočníka zo sociálnej siete. “Sú tu obavy o to, že mohlo ísť o systémový prístup namiesto jedného človeka, mohlo ísť o skupinový prístup,” dodal. “V stredu chcem požiadať o zvolanie bezpečnostnej rady. “Evakuovať nemocnicu je veľmi náročné. Musíme sa na to pripraviť,” dodal k možnosti, že by si to vyžiadala hrozba.

“Je dôležité zistiť, ako to naozaj bolo. Riešime, ako skupina fungovala a aké mala prípadné financovanie,” povedal Kaliňák. Tvrdí, že slovenská demokracia sa “učí znovu chodiť”.

Výroky politikov: SIlný odkaz Čaputovej a Pellegriniho. Šimečka žiada o pauzu vo volebnej kampani

“Je vysoké riziko, že niektoré osoby sa budú inšpirovať atentátom z Handlovej,” povedal námestník riaditeľa SIS poverený výkonom právomocí riaditeľa SIS Pavol Gašpar. Tvrdí, že Slovensko sa stalo cieľom pre zahraničné spravodajské služby. “Chcem poďakovať partnerom zo zahraničia za súčinnosť,” povedal. 

Muža obvineného z pokusu o vraždu premiéra, 71-ročného Juraja C., vzal v sobotu Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby. Rozhodnutie zatiaľ nie je právoplatné. Premiéra Fica vážne postrelil po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej.

Zdroj: HN