Skip to content
Menu
Súdny proces v kauze exšéfa SIS Pčolinského sa vo štvrtok nezačne
publikované: 25 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Súdny proces v kauze exšéfa SIS Pčolinského sa vo štvrtok nezačne

Súdny proces v korupčnej kauze bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského sa vo štvrtok 30. mája nezačne.

Dôvodom je sťažnosť, ktorú podal Vladimír Pčolinský proti uzneseniu sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku o prijatí obžaloby. Informovala o tom hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Ako priblížila, hlavné pojednávanie bolo zrušené “vzhľadom na prebiehajúce konanie na Najvyššom súde SR o podanej sťažnosti obžalovaného proti uzneseniu sudcu o prijatí obžaloby”.

Exšéf SIS Pčolinský: Gašpar má vyššie ambície ako byť riaditeľom SIS, Bödöra za nebezpečného nepovažujem

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 27. októbra 2023 obžalobu na Vladimíra Pčolinského pre zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Pôvodné obvinenie Vladimíra Pčolinského zrušila Generálna prokuratúra SR, neskôr odmietli podanú obžalobu súdy pre závažné procesné pochybenia. Exriaditeľa tajnej služby obvinili z toho, že mal prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára, ktorému súd schválil dohodu o vine a treste.

Zdroj: HN