Skip to content
Menu
Stredoveký trh kráľa Štefana V. na hrade Veľký Šariš prinesie dobové tance a viac
publikované: 27 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Stredoveký trh kráľa Štefana V. na hrade Veľký Šariš prinesie dobové tance a viac

Mesto Veľký Šariš sa pripravuje na oslavu stredovekého trhu kráľa Štefana V. na nádvorí hradu.

Ako informuje mesto Veľký Šariš, toto veľkolepé podujatie prinesie návštevníkom zážitok zo stredovekého trhu a zároveň ponúkne zábavu, umenie a históriu. Hlavný program začne o 13:00 hod a návštevníkov čaká pestrá ponuka atrakcií.

Jednou z hlavných atrakcií bude vystúpenie Popradskej skupiny Alimah Fusion a Divadla ALCHÝMIE. Tieto skupiny sa venujú tanečno-divadelným predstaveniam rôzneho charakteru. Predvedú dobové tance, ktoré okrem toho, že sú historicky autentické, spájajú aj prvky fantasy, Fusion, UV tance, ohňovej a LED šou.

Návštevníci si budú môcť vyskúšať dobový tanec priamo v malej škole tanca, ktorú tieto skupiny pripravia na podujatí. V repertoári nájdeme nielen historické tance, ale aj ďalšie zaujímavé prvky, ktoré obohatia zážitok zo stredovekého trhu.

Okrem toho, organizátori sľubujú návštevníkom aj malé prekvapenie počas cesty na hrad. Príležitosť zažiť stredoveký trh v autentickom prostredí hradu Veľký Šariš by si nemal nechať ujsť nikto, kto má rád históriu, tanec a umenie.

Príďte si vychutnať tento jedinečný deň plný stredovekej atmosféry, zábavy a kultúry!

© Slovenský večerník/ilustračné foto