avatar
12 minutové čítanie

Tri zápasy priniesli predĺženia: Tatar vypadnutiu nečelí

Prečítať článok

V sobotu sa v NHL odohrali ďalšie štyri zápasy prvého kola play-off. Tri z nich sa predlžovali. Tomáš Tatar nebodoval, ale prvýkrát sa tešil z výhry.

Zo štyroch zápasov sa tri predlžovali, čo sme zažili po prvýkrát od 16. augusta 2020. Štyri zápasy v jeden deň sa predlžovali v histórii NHL trikrát, naposledy 17. apríla 2017.

------

Východná konferencia

TAMPA BAY – TORONTO 3:4 PP (séria: 1-2)

Ryan O’Reilly vynútil nadstavený čas minútu pred koncom tretej tretiny, aby sa obranca Morgan Rielly mohol stať hrdinom Toronta, keď 45 sekúnd pred koncom prvého predĺženia rozhodol po vyhranom vhadzovaní O’Reillym o výhre 4:3 nad Tampou Bay v prvom zápase série hranom na Floride. Kanadský tím v nej prvýkrát vedie, 2:1 na zápasy, aj vďaka gólom Noela Acciariho a Austona Matthewsa, ktorí ho dvakrát posielali do vedenia. O’Reilly pridal aj dve asistencie, dvakrát asistoval aj Mitchell Marner. Iľju Samsonova z 39 striel prekonali Anthony Cirelli, s prispením šťastia dvojbodový Brandon Hagel a Darren Raddysh. Andrej Vasilevskij urobil 23 zákrokov. Do zostavy Lightning sa vrátil Victor Hedman, no Erik Černák a Michael Eyssimont si svoje absencie natiahli. Tampa bude hostiť aj štvrtý zápas série, ktorý sa odohrá v pondelok. Naposledy strelil gól v predĺžení zápasu play-off z obrancov Maple Leafs Tomáš Kaberle v roku 2003. O’Reilly mal ako druhý hráč v histórii organizácie po Matthewsovi (2020) podiel na vyrovnávajúcom góle a zároveň na víťaznom góle v predĺžení.

Hviezdy duelu:1. M. Rielly (TOR), 2. B. Hagel (TBL), 3. D. Raddysh (TBL)

Zdroj: Youtube / NHL
------

NY RANGERS – NEW JERSEY 1:2 PP (séria: 2-1)

Obranca Dougie Hamilton prihrával na vyrovnávajúci gól Jacka Hughesa v druhej tretine a následne skóroval strelou švihom z pravého kruhu v 12. minúte predĺženia, aby New Jersey víťazstvom 2:1 v Madison Square Garden znížilo stav série prvého kola play-off proti Rangers na 1:2 na zápasy. Jesper Bratt asistoval pri oboch góloch a víťaznú premiéru v play-off zažil brankár Akira Schmid, ktorý predviedol 35 zákrokov ako tretí nováčik štartujúci v play-off v klubovej histórii. Napodobnil Seana Burkea (1988) a Martina Brodeura (1994). Ako jediný ho prekonal Chris Kreider, ktorý sa stal najrýchlejším hráčom v histórii „Blueshirts“ s piatimi gólmi v play-off – potreboval na to tri zápasy. Igor Šesťorkin urobil 26 zákrokov a raz ho ohrozil aj slovenský útočník Tomáš Tatar. Ten odohral 16 a štvrť minúty aj s dvoma bodyčekmi. Jeho tím sa pokúsil vyrovnať sériu v pondelok, kedy sa odohráš štvrtý zápas série. Hamilton je druhým obrancom organizácie Devils/Rockies/Scouts s gólom v predĺžení zápasu play-off. Prvým bol v roku 2001 Brian Rafalski.

Hviezdy duelu: 1. D. Hamilton (NJD), 2. A. Schmid (NJD), 3. I. Šesťorkin (NYR)

------

Západná konferencia

WINNIPEG - VEGAS 4:5 P2 (séria: 1-2)

Vegas prišlo v tretej tretine o trojgólové vedenie, no nakoniec zápas zachránilo. Hrdinom sa stal Michael Amadio, ktorý rozhodol o výhre 5:4 v štvrtej minúte druhého predĺženia po tom, čo k nemu od Ivana Barbašova odrazila prihrávka Dylana Samberga. Favorit série v nej tak prvýkrát vedie – 2:1 na zápasy. Amadio v normálnom hracom čase zaznamenal aj asistenciu. Jack Eichel zaregistroval dva góly a asistenciu, Chandler Stephenson gól a asistenciu, Keegan Kolesar gól a Alex Pietrangelo dve asistencie. Laurent Brossoit urobil 30 zákrokov, Connor Hellebuyck 43. Dvojbodový Kyle Connor znižoval v prvej tretine na 1:2, o vyrovnanie sa v tretej dvadsaťminútovke postarali Nino Niederreiter, Mark Scheifele a Adam Lowry, ktorý vynútil predĺženie 22 sekúnd pred koncom tretiny – ako prvý hráč v histórii Thrashers/Jets vyrovnal zápas play-off v poslednej minúte. Neal Pionk asistoval pri všetkých troch góloch z tretej tretiny. Duel pre zranenie dolnej časti tela nedohral obranca Josh Morrissey. Zápas číslo štyri sa odohrá v pondelok vo Winnipegu.

Hviezdy duelu:1. J. Eichel (VGK), 2. A. Lowry (WPG), 3. M. Amadio (VGK)

------

SEATTLE - COLORADO 4:6 (séria: 1-2)

Colorado otočilo stav série prvého kola play-off na 2:1, keď vyhralo prvý zápas v Seattli 6:4. Obhajca titulu viedol v zápase už 3:1, no domácim sa pred koncom druhej tretine podarilo stav vyrovnať. Rozhodla tak tretia tretina, v ktorej dvakrát skóroval trojbodový Mikko Rantanen a svoj druhý gól zápasu strelil Nathan MacKinnon. Z gólov sa tešili aj J.T. Compher a dvojbodový Cale Makar, dve asistencie zaznamenali Devon Toews a Artturi Lehkonen. Alexandar Georgiev predviedol 25 zákrokov, o tri menej ako Philipp Grubauer. Dva góly domácich strelil Jaden Schwartz, ktorý strelil aj prvý domáci gól Kraken v play-off v histórii. Po jednom góle pridali Jamie Oleksiak a Matty Beniers. Justin Schultz dvakrát asistoval. Seattle bude hostiť aj najbližší duel, ktorý sa odohrá v pondelok. Kraken sú tretím tímom histórie NHL, ktorý otvoril skóre v každom zo svojich prvých troch zápasoch v play-off. Napodobnili Toronto (5 zápasov) a Floridu (3 zápasy).

Hviezdy duelu: 1. N. MacKinnon (COL), 2. M. Beniers (SEA), 3. C. Makar (COL)