avatar
13 minutové čítanie

Tatar sa teší, Černák sledoval kolaps Tampy. Tá a Jets majú nôž na krku

Prečítať článok

V pondelok New Jersey dokázalo vyrovnať stav série proti Rangers, no Tampa Bay bude mať po tretej prehre s Torontom nôž na krku. Postupový mečbal získalo aj Vegas, Seattle stav série vyrovnal.

------

Východná konferencia

NY RANGERS – NEW JERSEY 1:3 (séria: 2-2)

Joonas Siegenthaler, ktorý bol v druhom zápase série zdravým náhradníkom, najskôr prihrával na otvárací gól Jacka Hughesa a následne prelomil v deviatej minúte tretej tretiny nerozhodný stav, aby rozhodol o výhre New Jersey 3:1 nad Rangers, po ktorej je stav série prvého kola play-off nerozhodný 2:2 na zápasy. Gól do prázdnej brány pridal Ondřej Palát a aj druhú výhru pre Devils vychytal Akira Schmid, ktorý tentoraz zastavil 22 striel. S výhrami v prvých dvoch zápasoch play-off v kariére napodobnil v klubovej histórii Chrisa Terreriho z roku 1990. Recept na neho našiel len Vincent Trocheck, ktorý v druhej minúte tretej tretiny vyrovnával na 1:1. Igor Šesťorkin kryl 20 z 22 striel. Tomáš Tatar ho neohrozil ani raz. Slovenský útočník si neotvoril bodové konto ani v štvrtom zápase série, v ktorom odohral 14 minút a sedem sekúnd. Piaty zápas série sa odohrá vo štvrtok v Newarku. Hughes je druhým hráčom organizácie Devils/Rockies/Scouts s troma gólmi v prvých štyroch zápasoch play-off v kariére. Prvým bol John MacLean, ktorý v roku 1988 strelil štyri góly.

Hviezdy duelu:1. J. Siegenthaler (NJD), 2. J. Hughes (NJD), 3. V. Trocheck (NYR)

Zdroj: Youtube / NHL
------

TAMPA BAY – TORONTO 4:5 PP (séria: 1-3)

Aj druhý zápas v Tampe sa predlžoval. Toronto hralo po sekaní Michaila Sergačova presilovku, ktorú v piatej minúte nadstaveného času využil Alexander Kerfoot, ktorý usmernil do brány zakončenie Marka Giordana. Rozhodol o výhre 5:4, ktorá bola pre kanadský tím treťou po sebe – vo štvrtok tak bude môcť rozhodnúť o svojom postupe pred vlastnými fanúšikmi. Maple Leafs v pondelok ukázali veľký obrat, keď prehrávali už 0:2 a 1:4. V tretej tretiny vyrovnali stav Auston Matthews dvoma gólmi a Morgan Rielly jedným. Nadviazali na presný zásah Noela Acciariho z druhej dvadsaťminútovky. William Nylander nazbieral tri asistencie, po dve si pripísali Giordano, Mitchell Marner a Ryan O’Reilly. Iľja Samsonov urobil 27 zákrokov. Dvakrát ho prekonal Alex Killorn, raz Sergačov a Steven Stamkos. Sergačov pridal aj asistenciu, po dve zaznamenali Victor Hedman a Nikita Kučerov, ktorý so 160 bodmi (53+107) v play-off vyrovnal na 22. mieste historického poradia NHL Mikea Bossyho, Gordieho Howea, Ala MacInnisa a Bobbyho Smitha. Potreboval na ne 140 duelov. Andrej Vasilevskij opustil duel s 32 zásahmi, Brandon Hagel nevyužil v prvej tretine trestné strieľanie. Toronto zažilo svoj štvrtý zápas v play-off, v ktorom vyhralo napriek trojgólovej strate. Naposledy to zažilo pred troma rokmi.

Hviezdy duelu:1. A. Kerfoot (TOR), 2. A. Killorn (TBL), 3. A. Matthews (TOR)

------

Západná konferencia

WINNIPEG - VEGAS 2:4 (séria: 1-3)

Vegas urobilo ďalší krok k postupu do druhého kola play-off, keď v pondelok uspelo vo Winnipegu 4:2 a za stavu 3:1 na zápasy sa vráti domov, kde vo štvrtok bude môcť sériu uzavrieť. K tretej výhre Golden Knights po sebe pomohli aj dva góly Bretta Howdena – prvým vyrovnával stav na 1:1, druhým pečatil triumf gólom do prázdnej brány. Hostia viedla po dvoch tretinách 3:1, keď sa v rozmedzí 47 sekúnd presadili aj William Karlsson a Ivan Barbašov. Chandler Stephenson a Shea Theodore zaznamenali po dve asistencie, Laurent Brossoit kryl 24 striel. Prekonali ho dvojbodový Blake Wheeler a Pierre Luc-Dubois, ktorému bol pripísaný po odraze puku od súpera. Neal Pionk dvakrát asistoval, Connor Hellebuyck inkasoval tri góly z 29 striel. Jets, ktorí hrali bez Josha Morrisseyho, sa v prvej tretine zranil hviezdny Mark Scheifele. Stephenson bol v treťom zápase po sebe viacbodový, čo sa v play-off v klubovej histórii podarilo len Karlssonovi, Jonathanovi Marchessaultovi a Maxovi Paciorettymu, ktorý vytvoril rekord tímu so štyrmi zápasmi. Phil Kessel odohral svoj 100. zápas v play-off.

Hviezdy duelu:1. S. Theodore (VGK), 2. N. Pionk (WPG), 3. B. Wheeler (WPG)

------

SEATTLE – COLORADO 3:2 PP (séria: 2-2)

Seattle ako druhá organizácia po Toronte (5 zápasov) strelila otvárací gól vo svojich prvých štyroch zápasoch v play-off a nakoniec sa dočkal aj prvého domáceho víťazstva vo vyraďovacích bojoch, keď aj napriek strate dvojgólového vedenia zdolal Colorado 3:2 v štvrtom zápase série prvého kola play-off. O vyrovnaní stavu série na 2:2 rozhodol po troch minútach prvého predĺženia v histórii tímu Jordan Eberle, ktorý využil vylúčenie Josha Mansona za podrazenie a uspel z dorážky. V prvej tretine skórovali Will Borgen a dvojbodový Daniel Sprong. Justin Schultz zaznamenal asistenciu, aby ako štvrtý obranca histórie NHL bodoval v každom z prvých štyroch zápasov organizácie v play-off. Dokázali to aj Jason Woolley (5, 1996, FLA), Harry Mummery (5, 1918, TAN) a Jean Potvin (4, 1975, NYI) Philipp Grubauer urobil 20 zákrokov. V druhej dvadsaťminútovke ho prekonal Mikko Rantanen, ktorý strelil už svoj štvrtý a piaty gól v tohtoročnom play-off. Alexandar Georgiev opustil duel so 40 zákrokmi. Jeho spoluhráč Cale Makar zranil v prvej tretine Jareda McCanna, ktorý bol najproduktívnejším hráčom Kraken v základnej časti. Séria sa teraz presťahuje do Denveru, kde sa piaty zápas odohrá v stredu.

Hviezdy duelu: 1. J. Eberle (SEA), 2. M. Rantanen (COL), 3. J. Schwartz (SEA)