avatar
8 minutové čítanie

Prvý mečbal nevyužitý, získali ho ďalšie tímy. McDavid Štastného neprekonal

Prečítať článok

V utorok sa odohrali ďalšie tri zápasy prvého kola play-off NHL. Vypadnutiu sa vyhli Islanders a postupový mečbal si vybojovali Stars a Oilers.

------

Východná konferencia

CAROLINA – NY ISLANDERS 2:3 (séria: 3-2)

Islanders mali nôž na krku, ale po utorkovom zápase im nádeje ešte neskončili. Iľja Sorokin urobil 34 zákrokov, aby položil základy víťazstva 3:2, po ktorom vedie Carolina v sérii prvého kola play-off už len 3:2 na zápasy. Newyorský tím viedol 2:0 po góloch dvojbodových Pierra Engvalla a Brocka Nelsona, ešte v druhej tretine obnovil dvojgólový náskok Mathew Barzal. Z hráčov domácich stav korigovali Paul Stastny a Sebastian Aho. Hurricanes mali v prvej a tretej tretine streleckú prevahu 11:5, resp. 12:5. Antti Raanta urobil 19 zákrokov. Séria sa teraz presťahuje na newyorský Long Island, kde sa šiesty zápas odohrá v piatok. Islanders, ktorý v utorok zblokovali 22 striel, majú bilanciu 7-9 v zápasoch číslo päť za stavu 1:3 v sérii. Doteraz sa im dvakrát podarilo vyhrať sériu, v ktorej po štyroch dueloch prehrávali (1975, 1987).

Hviezdy duelu:1. P. Engvall (NYI), 2. B. Nelson (NYI), 3. S. Aho (CAR)

Zdroj: Youtube / NHL
------

Západná konferencia

DALLAS - MINNESOTA 4:0 (séria: 3-2)

Jake Oettinger zneškodnil všetkých 27 striel, aby Dallas vynuloval Minnesotu pomerom 4:0 a pred šiestym zápasom série, ktorý sa odohrá v piatok v St. Paul, viedol 3:2 na zápasy. Roope Hintz nazbieral tri asistencie a o góly sa postarali štyria rôzni hráči – Filipa Gustavssona z 24 striel prekonali Tyler Seguin, Jason Robertson a Mason Marchment predtým, ako Ty Dellandrea pridal poistku do prázdnej brány. Prví dvaja menovaní využili presilovky a pripísali si aj po asistencii. Prvá presilovka sa hrala po faule „koleno na koleno“ nad Radka Faksu, za ktorý bol Marcus Foligno vylúčený do konca zápasu. Faksa duel dohral. Hintz nazbieral tri asistencie aj v predošlom zápase. V klubovej histórii boli v jednej sérii play-off trojbodoví v troch zápasoch len Dennis Maruk (1986) a Steve Payne (1981). V play-off už nazbieral 11 bodov (4+7) a viac ich v jednej sérii v histórii organizácie Stars/North Stars mal len Maruk – 13 v roku 1986. Miro Heiskanen dosiahol svoju 30. asistenciu v play-off ako štvrtý obranca histórie NHL vo veku 23 alebo menej rokov. Dokázali to aj Paul Coffey (50 asistencií), Cale Makar (45) a Ray Bourque (32).

Hviezdy duelu:1. J. Oettinger (DAL), 2. T. Seguin (DAL), 3. R. Hintz (DAL)

------

EDMONTON – LOS ANGELES 6:3 (séria: 3-2)

Edmonton mal veľmi dobrý vstup do zápasu, ktorý definitívne zlomil v druhej tretiny, aby nakoniec zdolal Los Angeles 6:3 a pred sťahovaním série do Kalifornie viedol 3:2 na zápasy. Evander Kane a Loon Draisaitl už v prvej polovici prvej tretiny vybudovali dvojgólový náskok, ktorý neskôr obnovovali Brett Kulak a Nick Bjugstad. Druhý menovaný strelil ešte jeden gól, skóroval aj Zach Hyman. Po dve asistencie si pripísali Mattias Ekholm, Connor McDavid a Darnell Nurse. Do brány sa postavil znova Stuart Skinner, ktorý kryl 25 striel. Na 1:2 znížil Alex Aiafallo, na 2:3 Adrian Kempe a na 3:6 Quinton Byfield. Kempe si pripísal aj asistenciu. Joonas Korpisalo inkasoval štyri góly z 19 striel, Pheonix Copley dva góly z ôsmich striel. Šiesty zápas série sa odohrá v sobotu. McDavid dosiahol 40. asistenciu v play-off v šiestom najnižšom počte zápasov v histórii NHL – odohral ich 42. Rýchlejší boli Wayne Gretzky (27), Ken Linseman (35), Mario Lemieux (36), Leon Draisaitl (37) a Peter Šťastný (38).

Hviezdy duelu: 1. D. Nurse (EDM), 2. N. Bjugstad (EDM), 3. Z. Hyman (EDM)